1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неотел нуди Wi Max интернет преку USB ресивер

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од filipvselena, 10 ноември 2010.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Предмалку приметив на фејсбук профилот на Неотел дека воведуваат нова услуга со која нудат интернет преку усб ресивер.Еве ја објавата и линкови за повеќе информации
  [​IMG]

  Информации
  Опрема
   
 2. bruno_duke

  bruno_duke
  Intern

  26
  0
  8 ноември 2010
  Da znaete isto deka WiMAX vi e postabilen otkolku zican internet. 802.16 vladee. Kaj i da ides so i da pravis imas net bukvalno i toa so usbto, a inace antenite so gi davaat se dzverovi.
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Полека малце, олади со тешките дроги, ќе си го ебеш здравјето и разумот.
   
 4. mickeymkd

  mickeymkd
  Intern

  411
  43
  7 Јануари 2009
  Машко
  Интересно, само ме интересира каква е покриеноста со сигнал, надвор од Скопје?
   
 5. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Пред се е скапо за наши услови. Ниту брзината не е нешто невообичеано. Само вреди тоа што има "целосна покриеност".
   
 6. petrusevski

  petrusevski
  Intern

  25
  1
  24 Април 2010
  Се шират гласини нешто.. 5гб 500 денари

  seowon
   
 7. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  595
  204
  21 Август 2010
  Машко
  [​IMG]
   
 8. petrusevski

  petrusevski
  Intern

  25
  1
  24 Април 2010
  да де.. за тие што ги мрзи да читаат... (ко мене) :rolleyes:
   
 9. Goran-sk

  Goran-sk
  Intern

  33
  0
  23 Јули 2010
  хахахаха ме изнасмеа

  Како тоа многу јаки ?


  Друго нешто, 5GB = 500 денари мислам дека е многу.... е сега богаташине што лесно особено нечесно заработуват пари ке се смеат.
   
 10. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Користам неотел интернет (антена, не усб), стабилен е, пинг просечен е 130мс. Брзината, ако спушташ торент оди со максимум (5мбит), а кон веб конекции т.е. стриминг видео или спуштање на фајл брзината е околу/помала од 50кбајти.

  А цената 1500 денари за неограничен интернет мислам дека е одлична.
   
 11. alokin

  alokin
  Intern

  188
  46
  30 Април 2009
  Машко
  Што е многу многу е :) Wimax во Софија, од Макс телеком до 16mbps, неограничен. Цена 25 лева=750 денари ...
  Интернетот е топ...
   
 12. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Луѓе абе јас 3мбпс имам 18 гига па се стискам цел месец а плаќам 500 ден. А овие 5гига до 10мбпс за 500 ден. Па ќе ги скурцаш за 10-15 дена овие. Освен ако еднаш во денот се пушташ да провериш меил и фејсбук. Башка брзинава е лудница ај пола нека е, ќе одат како алва.
  Смешни пакети се прават незнам што е работава, незнам кога и кај нас ќе се опрај работава.
   
 13. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  За 500 ден има 3г ид т-мобиле со 2 или 4 гб.... Така да ова сепак е малце поише :) Може ќе биде добро, треба да се проба. За некој што е во движење и што му треба интернет онака нормално за работа мејлови и слично е таман.

  Луѓе на времето со 600мб лимит живееа па арни се уште :)
   
 14. stefan1984

  stefan1984
  Intern

  87
  14
  2 Јануари 2010
  Богатасши не користат вакво нешто , ова е за сиромашни оние кои немаат ТВ и телефон, а човек си сакаш да се слушмеш и видиш со роднини и пријатели бидејќи е поевтино и поисплатливо башка и новина да прочиташ.
   
 15. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  158
  25 Јуни 2010
  Тие што немаат ТВ и телефон, верувам дека немаат ни 500 ден. за вакво нешто. А и да им свртат на роднините и пријателите, истите нема да им дигнат слушалка, зошто ќе знаат дека пак ќе им бараат пари на заем :p
   
 16. Goran-sk

  Goran-sk
  Intern

  33
  0
  23 Јули 2010
  ај пак погледај го мојот коментар и не манипулирај

   
 17. stefan1984

  stefan1984
  Intern

  87
  14
  2 Јануари 2010
  mobimak e 2gb za 500 cosmofon mislam 3gb
   
 18. caki

  caki
  Gaining Experience

  463
  145
  1 Август 2010
  За некој кој е во постојано движење а му треба интернет, ова е добра опција.
   

Сподели

Вчитување...