• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

neobux.com

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Tayshaun

Intern
17 јануари 2008
26
0
Jas sum istiot toj sto ja pocna temata za bux.to,no po nekoe vreme i jas se razocarav od toj PTC site,zasto mnogu se ceka za isplata,a toa sto stavile zabrana za ljuge od Makedonija,toa vazi samo za onie sto se novi korisnici,mislam sto sakaat da se registriraat.Jas bi vi predlozil da go isprobate www.neobux.com
.Ovoj PTc site e podobar zatoa sto vrsat isplata na $2 i plakanjeto e instantno
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,216
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
И тука ќе излезат разни заебанции.
Додека се регистрирате на разни страници, додека кликате насекаде, додека маки мачите за да ви исплатат пари... седнете научете нешто за графички, веб дизајн, програмирање, хардвер, софтвер... па да видите што е слатка пара кога ќе произлезе од таков труд!
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Веќе забележав како на ден ти дава единствено 4 "Surf Ads" со кој можеш да заработиш само $0.040 што значи дека не вреди никој од овие сајтови, но доколку имаш $127.95 за да го купиш ова ќе заработиш многу повеќе. Инаку оваа цена што ти ја наведов е само промотивна, а регуларната цена е $480.00
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,890
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно