1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неможе да се инсталира антивирусна на на windows 7

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од BlackOuttheWoRlD, 20 Јули 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  здраво другари.
  Имам еден проблем сакам да инсталирам некоја антивирусна на виндовс 7цата но несака,пробав со аваст таман го поќаже логото и го снема,пробам со авг до 50 ерор ми пиша,лаптопот е одново форматиран,што да направам помош??
  Еве дел од видео
  https://dai.ly/x7drl1o
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,143
  1,238
  11 Март 2011
  Кога преинсталираше Windows дали пребриша MBR. Може си инфициран со некој Rootkit и само формат на активна партиција да не е доволен.
   
 3. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  да ја пребришав МБР и одново ја ставив,сега пак почна да ми покажуваа ерор на аппликаците

  Има ли некое решение??? :( Capture.PNG

  другари дали може оваа некој да го поправи или во сервисер???
  не ми се верува дека ќе се опраи,пробав се и пак го покажува
   
  Изменето од модератор: 22 Јули 2019
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ти си заразен со некое срање или во МБР или во БИОС или се инфицираш со некоја апликација која најчесто ја користиш. Не може да нејќе да се инсталира. Башка Windows 7 ти е веќе дувло за вируси. Бриши тоа одново инсталирај Windows 10
   
 5. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  29
  27 ноември 2018
  /
  Иди во safe mode без нетворкинг, избриши антивирусот и пробај одново да инсталираш. Ако не можеш, вајпај цел диск и инсталирај наново оперативен, по можност 10ка.
   
 6. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Другар но windows 10ката не ги наоѓа драјверите кога треба да флешувам некој телефон,после ќе ставам windows 10,а 7цата со нов упдате има ли уште вируси?
   
 7. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  29
  27 ноември 2018
  /
  За 7ца поддршка немаш. Ако сакаш да го решиш проблемот, следи ги чекорите погоре опишани и стави му 10ка.
   
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,283
  928
  1 Јуни 2016
  Како бе 10ка не наоѓа драјвери, 7ца наоѓа?
  На шо дроги си мајка му стара?
   
  Tenny, G4M3R, Futurelakimens и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Windows 10 pro или Windows 10 Enterprise да ставам?
  Засега ставам ентерприсе.
   
 10. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  29
  27 ноември 2018
  /
  Стави про, немаш никакви придобивки од ентерпрајзот.
   
 11. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Биосот е со најнова верзија,се мислам па немој рамовите да памтат овој ерор,сега инсталирав пред малку win10, и ќе ти ќажам дали истиот проблем го имам.
  Јас го корситам лаптопот само за видео едитирање.

  Изгледа неми го покажува овој проблем,сега уште упдате некако да го исклучам.
   
  Изменето од модератор: 22 Јули 2019
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,333
  780
  12 Април 2017
  Машко
  Не го гаси. Супер си е.
   

Сподели

Вчитување...