• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неможам да пристапам до "Display" и "Date and Time" во CP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

100janovski

Intern
8 декември 2007
7
0
Неможам да го отворам "Display" и "Date and Time" , како и да влезам во Control panel бидеејќи најверојатно избришав нешто по грешка.Постои ли можност да се преинсталираат само овие " програмчиња" или пак мора да се инсталира нов оперативен систем.Ако е тоа единствено решение тогаш е неисплатливо.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

100janovski

Intern
8 декември 2007
7
0
За жал нити тоа не е можно.Секогаш се појавува прозорец каде што меѓудругото пишува " Restriction ".
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
за проблемот

така праеше и кај нас во училиште па го избришав explorer.exe и од друг компјутер го снимав на USB па го кладов и сега се е во ред
пробај така
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,864
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно