1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неможам да избришам трет keyboard layout

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Futurelakimens, 14 ноември 2019.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Здраво,

  Се ова започна коа ставив English(European) како дефалт јазик за се. Иако имав само 2 keybord layouts додадено, излегуваше и трет (English US). Решив да го врнам дефалт на English US и се си беше ок, само 2 беа.

  Сеа пред некој ден и овој се појави:

  upload_2019-11-14_18-46-37.png

  Ме откачува кога мењам layout треба по неколку пати да притискам шифт алт....

  Има ли начин да се спасам ?
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Си напраи апдејт и се тргна... Бог знаекако и зошто :D
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  650
  609
  2 Јануари 2015
  Машко
  Жива истина:[​IMG]
   
  На mdeni, Sharlovski, Tonino и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  После пуштаат уше еден апдејт за да го фикснат проблемот :D
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,209
  3,325
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Отсеа натаму секој што има проблем со графичка , плоча што не бутира спас е само виндовс апдејтот 1903 :D
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Имав такво пробелем на друг компјутер(не мој) со 2400G, инсталирав 1903 и се си функционира. Претходно даваше блу скрин
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  upload_2019-11-15_0-33-35.png
  Wish me luck!
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас вака го решив:
  Во Properties на This PC во некој од табовите имаш Default interface language или некое такво срање. Мораш да го стаиш на друг јазик за да можеш да го тргнеш гомното. Не сум на ПЦ и нема да бидам викендов за да ти кажам точно. Побарај и пиши.
   
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Баш ќе ти пишев дека сам се реши проблемот со апдјет, ама после овој другиот апдејт еве го пак дошол :D Сега ќе пробам на твојот начин
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Не го најдов тоа што го кажа ти. Го сменив date format во English(US) исто како и се друго, и сеа го снема.

  А после коа бев таму си напраив custom date format dd.mm.yyyy и сега е како шо сакам и го нема ненормалниов..
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,912
  5,819
  21 Јануари 2009
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Па шознам, може до рестартот беше али пак испадна после тоа.
   
 13. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Еве го пак се појави.. Пред неколку саати го немаше, лаптопот е запален веќе 12 часа без рестарт... Не ми е јасно по која шема доаѓа идиотов....
   
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Неам пц со мене. Да се приберам у недела ќе ти кажам кај точно чепнав.
   
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Фала!
   
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Кај мене овде беше ставен јазикот кој не можев да го тргнам. Откако стаив на тој што треба немаше веќе проблем. Пробај и пиши.
  Screenshot_4.png
   

Сподели

Вчитување...