• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Немам појма во кое средно?

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Iako zavrsuvam 7mo my parents me teraat da izbiram sega :lut2:

Imam iskusto so postavuvanje na strani/blogovi, znam html/xhtml, css, php i veke kodiram od psd vo html. Isto taka se interesiram vo web design i imam dizajnirano mnogu logoa, psd strani, baneri...

Dajte nekoj predlog od vase iskustvo :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
seedno ti e kaj ke odis

prvite 3 godini skoro 80% od materijalot e isti
e posle toa se ide na praksa takvi raboti

zavisi vo koj grad si
ne bi ti preporacal da ides vo drug grad
jas sea patuvam ku-vo skopje
mnogu e naporno
a da sedis vo internati i takvi raboti i toa ne ti preporacuvam


a toa sto imas iskustvo nema da ti bide od mnogu korist od sredno

jas moze da ti predlozam kako sto gledam tvoite ti davaat zor :D

pa ti kazi im na koj fakultet ke se zapisuvas :D
dojdi si na pmf ke ima poveke ucenje ali podobro ti e

a sredno ima elektro mislam vo sk ne znam tacno kako se vika
toa e dobro
jas planirav tamu da se zapisuvam no koga razmisliv koj ke stanuva mnogu se otkazav :D

so sreka vo izbor

dobro e koga te prasuvaat roditelite kaj sakas
ima nekoi slucai kaj sakaat oni
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Оди во Јахја Кемал .. (ако имаш вишок пари се разбира) .. многу го фалат демек приватно дека е.

А ако веќе толку ти оди информатиката запиши се на некое инфораматичко
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
734
22
јас за средно знам уште од петто одделение
горги наумов техничко училиште битола
смер автоматика и информатика
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Најдобро знаење ќе стекнеш на некоја гимназија, а скопските гимназии се доста добри.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Моја препорака немојте да се запишувате во некое училиште поради друштвото или незнам што.Оди на она за кое мислиш дека си спремен,она за кое мислиш дека во иднина ќе ти помогне да го реализираш животот.
 

ace_paun

Intern
15 јануари 2008
16
0
Kade sakas samo nemoj na privatno skolo(za gjabe frleni pari). Sredno e seedno kade, biten e fakultetot a za fakultet da biras ti e rano
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Корчагин мислам дека е најдобар избор за тебе ... сепак незнам како стојат сега работите со средните школи , многу време помина кога бев јас средношколец :) тууу едно 10 години
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Ако имаш во главата и ако си подготвен да учиш најдобар избор без сомнение е Корчагин. Ако ти фали некоја од тие две работи барај друго средно =)
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Моја препорака немојте да се запишувате во некое училиште поради друштвото или незнам што.Оди на она за кое мислиш дека си спремен,она за кое мислиш дека во иднина ќе ти помогне да го реализираш животот.

svaka ti cas za ova
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.311
Членови
31.484
Огласи
19
Најнов член
Kolecolev
На врв Дно