• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Немам интернет !

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Прво поздрав! имам едно прашање!

Неколку другари сме поврзани во мрежа бежично со АП Линксис. Јас сум конектиран со УСБ бежичено и имав супер интернет, но од пред 2 дена интернетот никако не оди, пинг со АПто има супер 1ms исто и со DNS од телекомуникации супер оди, SKYPE работи супер, но Firefox i Internet explorer никако да отвори некоја страна. При стартот на Firefox се отвара само Google која е ставена како home и кога ке напишам нешто никако да отвори друго нешто, само чека и никаков резултат. :plachko2:
Имав неколку вируси, но ги избришав и повторно ништо.

Дали некој може да ми помогне? другите другари немаат никаков проблем.

Поздрав,
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
brat porano jas imav problem slicen na tvojot no na mene ni domashna strana ne mi otvorase
probuvav najrazlicni nacini , soveti no nikako ne odeshe i fanav format i sea fuche
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Види вака имав сличен проблем и го однесов PCто на сервис и тие го направија ама за моја среќа (за нивна несреќа) го заборавиле ЦДто во ромот и таму имаше многу програми и го најдов тој за мојот проблем (а можеби и за твојот) се вика WinsockxpFix. Пробај па кажи.

позз
 

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Е за формат е лесно ама после инсталација и еден куп програми , ама ако нема чаре и тоа ке биде.

Благодарам ! Поздрав
 

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Благодарам !!!stefan007
Сега ке ро турнам програмчево па ке пробам утре наутро бидејки сега не сум дома и одма се разбира ке кажам како функционира.

Благодарам уште еднаш !!! позз.
 

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Се разбира дека треба да си помагаме, сепак
БЛАГОДАРАМ!!!! во секој случај

Поздрав, :bravo:
 

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Денес пробав со WinsockxpFix, но повторно ништо, повторно со Firefox отворам само Google, а додека со Internet explorer само yahoo.com и ништо друго, изгледа дека друг е проблемот кај мене.

Во секој случај благодарам, ќе треба изгледа на кајот сепак да одам на она познатато FORMAT :D

Поздрав,
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Пробај наместо со URL отвори некоја страна со IP адреса.

66.135.200.145
 

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
еее штотуку го форматирав а која беше операцијата ако отваресе со IP, ??? штета зошто брзам стално :ermm:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.845
Мислења
911.527
Членови
32.578
Огласи
808
Најнов член
Vaskou
На врв Дно