• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Немам глас на звучниците и проблем со веб камера

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dean_suvi

Intern
18 септември 2008
27
0
vaka imam problem so zvucnicite nemat glas, vo device menager vo other devices kaj audio device on high definition audio bus ima zolt prashalnik vo propertis mi pokazuva (The drivers for this device are not installed. (Code 28))
a isto taka kaj web kamerat vo propertis mi javuva Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)) dali nekoj moze da mi kaze vo shto e problemot. fala odnapred
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А каква звучна имаш?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

dean_suvi

Intern
18 септември 2008
27
0
brat neznam kakva e ne mi e tuka listot na koj pishuvashe ako negde pokazuva na kompjuterot pisi
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа тој драјвер е универзален за поновите звучни картички. Доколку тој не ти одговара види провери каква звучна имаш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно