• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nemam Cd burning od windows

  • Ја почнал/а темата
  • #1

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
Dali nekoj znae kako mozam da ja vratam ovaa opcija vo windows???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
ne koga formativ komjuterot go nemase
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
baraj na google, bi trebalo da najdes...
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Штом е по преинсталација тогаш е до регистрите. Јас имав проблем со autoplay на цд-њата така што при следното вклучување после преинсталација немаше autoplay, а десен клик на cd-rom-от се ис беше во ред и на крај ми кажаа дека е во регистрите и го решив проблемот, затоа побарај не google како што вели hmmm. Само претпазливо со регистрите.
 
M

Mr.Alien

Гостин
А што ќе ти е, живти се, покрај толку многу добри софтвери за таа намена?
Знам дека за вкусовите не се расправа, но сепак...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
855,837
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно