1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нема звук

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од boki_mk, 27 Јули 2010.

 1. boki_mk

  boki_mk
  Intern

  15
  0
  25 Април 2010
  па инсталирањето на Windows Vista, звучниците даваат сигнал само за windows-апликациите, но не и за другите програми (winamp, media player, mozilla итн итн...). инсталирав кодеци...но па истото....што може да биде проблемот?
   
 2. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
  mozebi se zategnati vo mixer. Idi so desen klik na zvucnikot vo Taskbar, i idi Open Volume mixer. Tuka sekoja aplikacija ima svoj fader
   
 3. boki_mk

  boki_mk
  Intern

  15
  0
  25 Април 2010
  ne e ni do toa, probav uste na pocetokot, site se na 100% :S
   
 4. plisimus

  plisimus
  Intern

  15
  1
  21 Јуни 2010
  Немаш инсталирано драјвер??? Дали имаш звук само за Windows апликациите или тоа е звучничето во компјутерот, кое дава звук за грешка.
   
 5. boki_mk

  boki_mk
  Intern

  15
  0
  25 Април 2010
  ne ne, zvuci kako na primer pri priklucuvane ili isklucuvane na komp, potoa zvuci za vrakane na eden folder nazad itn. a za driver imam instalirano
   
 6. goxymaxy

  goxymaxy
  Intern

  155
  9
  17 Јуни 2010
  до драјверот е. и јас имав таков проблем кога го форматирав мојот али се' беше океј после инсталирање на соодветниот драјвер ;)
   
Слични теми
 1. Niki
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,182
 2. escape
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,279
 3. maci
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,871
 4. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  924
 5. Gucci
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  480
Вчитување...

Сподели

Вчитување...