1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

нема звук-тон компјутерот?

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од maci, 24 ноември 2009.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  претходно има фатено тројанци и други гадинки.исчистен е и сега нема звук.кога ке се пристапи кон volume или преку старт,контрол панел,sounds and audio devices не дава никаква можност да се корегира или за влез.еве што покажува.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,621
  158
  11 Април 2007
  Машко
  Реинсталирај ги драјверите.
   
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  драјверите што се на инстал цд то од матичната?
   
 4. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  Избриши ги веќе постоечките па инсталирај ги тие од цд-то од матичната.
   
 5. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  а кај се?како да ги избришам сите?никогаш сум немал потреба да бришам звучни драјвери :)
  а што ако остане некој?
   
 6. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  add/remove programs. Таму се
   
 7. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  Оди во Device Manager најди ја звучната десен клик Properties и Uninstall
  [​IMG]
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  решен проблем со враќање на win.firewall се реши проблемот со звукот.
  http://it.com.mk/forum/showthread.php?p=162185#post162185

  п.с.тргнав еден конфликер и еден тројанец преку тимвиверот
   
 10. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  ah maci maci...
  A vo prviot post imash napishano deka ti e iscisten...
  :ua:
   
 11. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  сале,другарката го скенирала со анти вируснтата програма и ми кажа дека е чист,па затоа напишав дека е чист и поверував.
  но сам кога не си видиш и не провериш дека е чист ништо...
  авирата ги наоѓаше и ги ставаше во карантин но при повторно пуштање ги наоѓаше пак.
  така да после на крај морав рачно да ги избришам.

  сега е ок.

  п.с.во погорниот пост има линк од другиот проблем.
   

Сподели

Вчитување...