1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нема звук на YouTube

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од escape, 3 ноември 2009.

 1. escape

  escape
  Intern

  41
  0
  27 Јануари 2008
  Немам звук на ЈуТјуб, знаете ли што може да е проблемот.
  Пробав со реинстал на флеш плеерот.
  А фиксот преку КЛајт кодек пакетот не работи.

  Фала однапред.
   
 2. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Ја мислам дека нема логика да има слика а да нема звук, дај провери си таму драјвери, пробај да не ти е нешто мутирано или слично
   
 3. escape

  escape
  Intern

  41
  0
  27 Јануари 2008
  види кога слушам музика или видео на ,винамп,виндоус медиа плеер,бс плеер ми дава звук но на Адоб плеер не ми дава звук или на некој слични
  стварно не знам шо му е
   
 4. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  ај еве ке почекаме мислење од други
   
 5. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  А да пробаш вака

  Во регистрите
  \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32″
  додај:
  wavemapper REG_SZ msacm32.drv
   
 6. nikola_sk1987

  nikola_sk1987
  Intern

  16
  0
  3 ноември 2009
  Исчисти Cookies И ќе имаш звук ова е некој вид на Spyware го имав ја порано НО само ќе исчистиш Cookies (по можност смени ип ) и фурај даље
   
 7. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  А да ако го имаш ССleaner пушти го нека исчисти.Многу пати и така се средило.Ако неможе така тогаш види го мојот пост погоре.
   
 8. escape

  escape
  Intern

  41
  0
  27 Јануари 2008
  Решено е дечки проблемот бил во ова:сум на Realtek HD па таму има некоја опција Environment па во неа има нешто како :Room,Bathroom,Livingroom,Stoneroom...Arena.. и така натаму на мене ми било на NONE па затоа немав звук го ставив на room па сега имам звук тоа бил проблемот :D тоа е тоа. спеак благодарам шо се потрудивте да помогнете
   
Слични теми
 1. Niki
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,182
 2. maci
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,870
 3. kuzman0v
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,310
 4. boki_mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,226
 5. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  924
Вчитување...

Сподели

Вчитување...