• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нема веќе NDA за iPhone

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
http://developer.apple.com/iphone/program/

Неполн месец од како Apple го објави горенаведениот линк и блогосферата "isa blooming" со iPhone Developers кои споделуваат знаење и идеи во врска со развивање на апликации за iPhone. :bravo:

Го имам симнато developer kit-от што apple го објави, па чисто ме интересира дали има и други што се интересираат за оваа тема...

Ако ништо друго, барем каква апликација би сакале да видите за iPhone што досега ја нема :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,284
1,957
www.iwmnetwork.com
NDA договорот мислам дека не требаше да го имаат поставено од Apple во никој случај... со тоа само некако ми ги покренаа сомнежите дека не е баш се така сјајно како што изгледа и некои работи сеуште не се испливани на површина.

А за какви апликации, дај прво ние да го добиеме iPhone-от во Мк... :)))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Е де, и онака е поинтересно ако е нелегално нели? :)
Шала на страна, друга работа што ме нервира е што од Sun ветуваа порт за јава за почетокот на 2008 а apple се комплетно незаинтересирани... Па замисли да излезе JVM за iPhone, тоа би било лудило ако ме праша некој мене! Ух, се возбудив :)):))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,839
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно