• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нексио - негативно искуство

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,029
4,518
Ethermine
www.facebook.com
Ednas i nikad vise u neksio !!
kupen procesor g5420, raspakuvan , naplaten plus i kulerot.
Ovie beter bile i od setek. IMG_20210607_203154.jpg
P.S 5600 den procesorot. I ( kulerot ) fabricki 330 denari !!
 
Последна промена:

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
334
387
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Огромно негативно искуство со нексио , цените му се пренабиени , немаат никакво понашање , купив маус логитек про мислам беше ко го отворив користен расклатан цел / падовите излижани , купив тастатура свичот цркна , маус ито така скролот се расипа , се обидов повторно да купам тастатура и никако нејкеја да ми продадат бидејки имале лошо искуство со мене хах , поке очи да не му видам , ке ми продаваат отворени распаковани делови , фискална сметка не пуштаат , како со реков цените му се луди , никад више , ова ви го кажувам најреално
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
83
35
Скопје
100% нексио се по форумов така да не се глупирајте, дај опрајте се, извадете го тоа балкаското од вас, убаво тргнвете со носење на работи кои фалат во мк
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
334
387
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Нека читаат, и со дека носат работи кој фалат ко ти ги продаваат по превисока цена , к ме боли ако читат тие , нека читаат членовите
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,029
4,518
Ethermine
www.facebook.com
100% нексио се по форумов така да не се глупирајте, дај опрајте се, извадете го тоа балкаското од вас, убаво тргнвете со носење на работи кои фалат во мк
Процесор којшто следува фабрички со кулер да ти го наплатат накнадно ? Ај тоа ок , ами кај е кутијата плавата ? Не е ни за парите , туку зашто отпакуван и без кутија надворешна ??
Првиот впечаток за нив... Не се ништо поарни од останатите.
Подобро со Сетек и Анхоч да си терам бар тие даваат неотпакувани компоненти и повеќето искуства со нив ми се позитивни.
П.С морам да најдам начин темава за нив да ја ставам на игнор.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,956
2,528
Огромно негативно искуство со нексио , цените му се пренабиени , немаат никакво понашање , купив маус логитек про мислам беше ко го отворив користен расклатан цел / падовите излижани , купив тастатура свичот цркна , маус ито така скролот се расипа , се обидов повторно да купам тастатура и никако нејкеја да ми продадат бидејки имале лошо искуство со мене хах , поке очи да не му видам , ке ми продаваат отворени распаковани делови , фискална сметка не пуштаат , како со реков цените му се луди , никад више , ова ви го кажувам најреално
Сето ова што го кажа паѓа во вода кога ќе се земе во предвид дека си имал лоши искуства / никаква услуга и си отишол по ЧЕТВРТИ пат да купиш од нив.

И да не те одбиле први, следен пат пак ќе си отишол да купиш од кај нив и покрај се што пиша.
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
334
387
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Сето ова што го кажа паѓа во вода кога ќе се земе во предвид дека си имал лоши искуства / никаква услуга и си отишол по ЧЕТВРТИ пат да купиш од нив.

И да не те одбиле први, следен пат пак ќе си отишол да купиш од кај нив и покрај се што пиша.
prati mi ja temata za niv , mu dadov sansa na krajot mi velat ne ti prodavame bidejki imame loso iskustvo so tebe , jas li sum kriv so mi pratija rasklatan maus i toa zboram za premium proizvod , jas li sum kriv sto se rasipa swicot i scrolot na mausot ma daj koja voda tamu neka znaat site , i preku k ako citaat , a vie so gi pravdate , znam zosto gi pravdate , gi pravdate bidejki vi davaat dilerski ceni
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,956
2,528
prati mi ja temata za niv , mu dadov sansa na krajot mi velat ne ti prodavame bidejki imame loso iskustvo so tebe , jas li sum kriv so mi pratija rasklatan maus i toa zboram za premium proizvod , jas li sum kriv sto se rasipa swicot i scrolot na mausot ma daj koja voda tamu neka znaat site , i preku k ako citaat , a vie so gi pravdate , znam zosto gi pravdate , gi pravdate bidejki vi davaat dilerski ceni
Ова е темата за нексио нема друга. Не реков дека ти си виновен што ти се расипале, виновен си што упорно продолжуваш со истото. Јас такво искуство сум немал, но сигурно не би отишол уште 3 пати за да ме третирааат така.

А за дилерските цени и бранењето можам само да потврдам дека е така. Во Нексио ме знаат како Главен Дилер и практично од мене живеат.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,732
9,120
Скопје
Подобро со Сетек и Анхоч да си терам бар тие даваат неотпакувани компоненти и повеќето искуства со нив ми се позитивни.
Дали си ти сериозен дека Сетек давале неотпакувани покрај сите 2000 поплаки на форумов?
И Анхоч еднаш му дадоа на @architect SSD со порки па он глупав им го врати...
Во Нексио ме знаат како Главен Дилер
И мене истото ми го рекоа ццц мислев дека сум special а тој трик со сите го правеле.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,267
2,880
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Преведи му. @Pane24, TRAY е спротивно од BOX и значи не следува кулер со него, нити кутија. Секаде продаваат треј, бокс и двете и секаде можеш да го добиеш истото ако се одлучиш за треј варијанта. Ваљда си се сретнал со ова до сега?
И намали хистерија за 330 денари, мислев миљонери сте вие криптаџии!
Мислењето е автоматски споено:

prati mi ja temata za niv , mu dadov sansa na krajot mi velat ne ti prodavame bidejki imame loso iskustvo so tebe , jas li sum kriv so mi pratija rasklatan maus i toa zboram za premium proizvod , jas li sum kriv sto se rasipa swicot i scrolot na mausot ma daj koja voda tamu neka znaat site , i preku k ako citaat , a vie so gi pravdate , znam zosto gi pravdate , gi pravdate bidejki vi davaat dilerski ceni
Повели темата Нексио - ценовник
Игнорирај ја слободно.
Мислењето е автоматски споено:

гравитираме кон 2 нивоа на стабилност

1. Mi prodadoa otpakuvano
2. Ne mi go primaat proizvodot nazad iako po zakon smeam da go vratam 15 dena po kupovina

И така...
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,029
4,518
Ethermine
www.facebook.com
TRAY е спротивно од BOX
Купувам од Анхоч комплет BOX процесор сосе кулер за 3700 дена бла бла.
Ја вадам плавана кутија и ја фрлам.
Ти го шиткам тебе кулерот за 330 денари .
Процесорот на форумџија за 5000ки.
И идете вие двајцата докажете ми дека тој процесор бил со кутија :) Онаа плавана што има сериски број на нејзе и лепенчето бело со црно.
Јас комотно ке ви речам дека е TRAY и да си трајте и чутете таму ;)
Кажав веќе тука темава ниту името не сакам да го спомнувам веќе.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,267
2,880
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Купувам од Анхоч комплет BOX процесор сосе кулер за 3700 дена бла бла.
Ја вадам плавана кутија и ја фрлам.
Ти го шиткам тебе кулерот за 330 денари .
Процесорот на форумџија за 5000ки.
И идете вие двајцата докажете ми дека тој процесор бил со кутија :) Онаа плавана што има сериски број на нејзе и лепенчето бело со црно.
Јас комотно ке ви речам дека е TRAY и да си трајте и чутете таму ;)
Кажав веќе тука темава ниту името не сакам да го спомнувам веќе.
Ти моеш да правиш какви сакаш малверзации, финти и стопанисување. Фактот е никој не те излажал, нити ти увалил нешто, нити па било како те оштетил, а ти ги напаѓаш како да ти опцуле мајка! Чуму, не ми е јасно.
Нексио ништо лошо не ти направиле. Ти продавале треј процесор, треј процесор си добил за цената што е во ценовник. Ако имало во анхоч бокс за 3700, требало од таму да си го земиш, не ти е Нексио криво што не си проверил.
Дечките отсекогаш биле фер, бар со мене и со сите ама баш сите што ги познавам лично што пазарат или пазареле од таму. И попуст даваат за стални муштерии - еве ја не сум дилер па стално ми даваат попуст зашто им сум стален, додека во другиве продавници секогаш влагам ко прв пат да сум таму.
Околу докажувањето на потеклото на процесорот, мене не ми шиткаш ништо друже, имам кажано неколку пати, баш ради вакви финти избегавам second hand хардвер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,029
4,518
Ethermine
www.facebook.com
Ти моеш да правиш какви сакаш малверзации, финти и стопанисување. Фактот е никој не те излажал, нити ти увалил нешто, нити па било како те оштетил, а ти ги напаѓаш како да ти опцуле мајка! Чуму, не ми е јасно.
Нексио ништо лошо не ти направиле. Ти продавале треј процесор, треј процесор си добил за цената што е во ценовник. Ако имало во анхоч бокс за 3700, требало од таму да си го земиш, не ти е Нексио криво што не си проверил.
Дечките отсекогаш биле фер, бар со мене и со сите ама баш сите што ги познавам лично што пазарат или пазареле од таму. И попуст даваат за стални муштерии - еве ја не сум дилер па стално ми даваат попуст зашто им сум стален, додека во другиве продавници секогаш влагам ко прв пат да сум таму.
Околу докажувањето на потеклото на процесорот, мене не ми шиткаш ништо друже, имам кажано неколку пати, баш ради вакви финти избегавам second hand хардвер.
Јас споделив искуство. И си кажав свое мислење, никаде не реков дека се преваранти ниту ме излажале. Јас сум кривиот на крај исто така и сите други се криви само фирмите се у право.
Ниту ми опцуле мајка ниту ништо лошо, ниту за врат ме фатиле за да ми го продадат, така е и со вас за сетек , анхоч на кој како ке му се угоде . За наши пари станува збор што сме ги заработиле на тежок начин. И не мора да пишуваме реферати на темава и да се докажувам со вас што и како, ниту да ми реплицирате на мене и да ми се контрате оти сте добиле попувче од нив.
Кај беше онаа - Со секое лошо искуство учеш од лекциите и стануваш подобар и поискусен спрема клиентите.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,267
2,880
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Јас споделив искуство. И си кажав свое мислење, никаде не реков дека се преваранти ниту ме излажале. Јас сум кривиот на крај исто така и сите други се криви само фирмите се у право.
Ednas i nikad vise u neksio !!
kupen procesor g5420, raspakuvan , naplaten plus i kulerot.
Ovie beter bile i od setek.
Ова не е споделување искуство. Не ти контрам ради тоа што сум добил попуфче од нив, ти контрам зашто доаѓаш тука и ги влечкаш дечките низ кал за твоја кривица. Македонската ја тераш.
Буквално не ти згрешиле ништо апсолутно. Тоа што ти продавале, тоа си добил, не знам каде е тука фаулот?
Прво, мислењето твое не е на право место, темава е за Нексио ценовникот, не е за твоите искуства со купување хардвер.

Кај беше онаа - Со секое лошо искуство учеш од лекциите и стануваш подобар и поискусен спрема клиентите.
Што е лекцијата од ова лошо искуство ај те молам сподели?
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,879
4,106
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Пане:
Ednas i nikad vise u neksio !!
kupen procesor g5420, raspakuvan , naplaten plus i kulerot.
Ovie beter bile i od setek.

Исто Пане:
Јас споделив искуство. И си кажав свое мислење, никаде не реков дека се преваранти ниту ме излажале.

У реду е, на секој може да му се деси, кажи "а океј, не сум видел дека е Tray" и готово.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,245
1,231
Скопје
Јас споделив искуство. И си кажав свое мислење, никаде не реков дека се преваранти ниту ме излажале. Јас сум кривиот на крај исто така и сите други се криви само фирмите се у право.
Ниту ми опцуле мајка ниту ништо лошо, ниту за врат ме фатиле за да ми го продадат, така е и со вас за сетек , анхоч на кој како ке му се угоде . За наши пари станува збор што сме ги заработиле на тежок начин. И не мора да пишуваме реферати на темава и да се докажувам со вас што и како, ниту да ми реплицирате на мене и да ми се контрате оти сте добиле попувче од нив.
Кај беше онаа - Со секое лошо искуство учеш од лекциите и стануваш подобар и поискусен спрема клиентите.
шо има врска однос со клиент ако ти продале производ кои си пишувало на ценовник јасно дека е треј? и у анхоч ми давале треј рам меморија у гаранцијата принтана нивна завиткана пошто он ја извади од тацна со 20 рам мемории спакувана .. треј си е треј каква плава кутија со лепенки бараш :D
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
334
387
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
дека ке ме тепал !!!
Зато синка треба да си го снимаш секој разговор , незнам кој ке ти поверува во ова , Кирил не е таков човек , но ако снимеше разговор и објавеше тука некоја бомба , можеби ке беше поинаку
иначе јас си го снимам секој разговор посебно со огласиве / со членовите од форумот а исто и со преварантите од реклама 5
 
Последна промена:

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
950
946
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Зато синка треба да си го снимаш секој разговор , незнам кој ке ти поверува во ова , Кирил не е таков човек , но ако снимеше разговор и објавеше тука некоја бомба , можеби ке беше поинаку
иначе јас си го снимам секој разговор посебно со огласиве / со членовите од форумот а исто и со преварантите од реклама 5
А по кое правило ти ги снимаш разговорите? Тоа е противзаконски, особено ако ги дистрибуираш некаде. Што би докажал со нешто што нема да се смета како доказ...
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
334
387
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Ми е гајле ако е против законски , си ги чувам за себе , ако се замерам со некој да му докажам да не ми се прави паметен , или ако некој ми се заканува
Мислењето е автоматски споено:

Е тогај си наебал :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Сине како ти се вика магарево :D
уште со тоа тогај ? now you are in the big city :D
 
Последна промена:

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
530
669
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Пошто некако заплукавте по Нексио, еве јас досега ниту 1 лошо искуство сум немал со нив. Не даваат многу гратиси, да. Ама се доста коректни и комуникативни, и за тој еден проблем шо настана(одамна, одамна) одма во пресрет ми излегоја.

Можи сум среќлија само јас, или сум еден од дилерите. :cool:
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,039
776
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
И јас сум купувал од Нескио и ми давале во најлонче работи. Но било оправдано, бидејки биле по пониската цена. И до сега сум немал проблем со нешто.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
659
668
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Купив од нив Logitec G903, кој пројави проблеми со скрол клик и лев клик уште вториот месец. Побарав замена, рекоа дека прво ќе пробат да го направат, го вратија назад демек проблемот е решен и после неколку дена истиот проблем се јави. Не се нафатија на замена и рекоа пак да го носам на поправка. Дигнав раце и го спакував маусот и си земав нов. Да земав маус од 1000 денари немаше да се замарам, но маусот кошташе 9 илјадарки. Овој проблем е познат кај тие мауси Logitec знаат за тоа (на редит има еден куп теми за ова, проблемот е дизајн кој пропушта прашина во внатрешноста и смета на контакти) и не одбиле замена до сега, но нашиве нејќеа тоа да го направат. Не викам никад нема да купам од нив, но ако го има на друго место, приоритет ќе дадам на други добавувачи.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,039
776
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Не ми е јасно како кревате раце си платил 9к и никому нисто. Мене да ми се деси и тоа како ке го направат, а додека го сервисираат ке ми дадат друг на користење. Плус си има институции ако нешто се прават на тошо. Без разлика дали се неско анко или сетко!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно