1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нексио - ценовник

Дискусија во форумот 'Нексио' започната од mviktors, 23 Август 2016.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  829
  528
  20 Декември 2015
  Машко
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  И мене ак оможе
   
 3. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  789
  704
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ставете го тука не е Secret Society па да се држи во тајност.
   
  На martin17 и RagingDemon им се допаѓа ова.
 4. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  777
  663
  27 Јуни 2012
  Се е добро со Нексио, носат најдобри брендови али ова со купувањево е болка у гз од кај нив. Нека направат една веб страна ќе имаат и бааѓи онлајн нарачки...
   
  На bxxxn и igor_igor им се допаѓа ова.
 5. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  295
  9 Февруари 2018
  Машко
  зашо болка у гз ? баш се ок, не се сет/анхоч стално им стигаат залихи, а и бајаги имаат работа за да прават сајт и да биде стално апдејтиран, незнам дали сте биле таму и сте виделе што како е ?
  Патем еден маил/фб пораче/повик и се средува работа услужливи се 100%.
   
 6. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  829
  1,767
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Еве нешто:
   

  Прикачени датотеки:

  На fikiki, alexi, Avid и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  829
  528
  20 Декември 2015
  Машко
  Прават нарачки од брендови кои ги продаваат но други модели? Благодариме Трајче.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 8. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  U the real MVP
   
 9. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  295
  9 Февруари 2018
  Машко
  не ти го разбирам прашањето, ако е воопшто прашање?
   
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Ваљда сака да праша дали прават нарачки од брендови кои веќе ги имаат, но за продукт кој го немаат од нив.
   
  На steelseries и shitpost101 им се допаѓа ова.
 11. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  295
  9 Февруари 2018
  Машко
  врска неам...ама можда излагаат во пресрет, нека си ја проба среќата што има да изгуби.:)
   
 12. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  еве ценовник од пред некој ден за Logitech периферија од Нексио
   

  Прикачени датотеки:

  На RagingDemon и borcep им се допаѓа ова.
 13. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  254
  572
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Најнов ценовник за GSkill
   

  Прикачени датотеки:

  На RagingDemon, Ate97, Avid и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Само кај мене не ги отвара со офисот овие ценовниците од Нексио или? На гугл докс без проблем ги отвара.
   
 15. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,040
  3,075
  2 Септември 2012
  Машко
  Само кај тебе. :)
   
 16. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  118
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Еве последни ценовници што ги имам добиено од Нексио...
  Патем на секој член од форумов можам да му обезбедам попуст на нивниот асортиман... пишете ми што барате во ПП!
   

  Прикачени датотеки:

  На krema, Dave1, Delta111 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  118
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Еве уште еден нов од пред 3 дена...
   

  Прикачени датотеки:

  На borcep и SpiritBond им се допаѓа ова.
 18. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  118
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Ајде најнов пресен ценовник од GSkill...

  П.С. Грешка им е датата... ценовникот е од вчера 16.08!
   

  Прикачени датотеки:

  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  некој нешто ново да пушти ? :geek:
   
 20. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  276
  301
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  CENOVNIK NZXT, XIGMATEK & EVGA
  24.08.2018 god
   

  Прикачени датотеки:

  На borcep и Ronnn им се допаѓа ова.
 21. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  првпат ги гледам сигматик, квалитетни се? фала иначе
   
 22. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  118
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Се извинувам за неактивноста во последно време заради многу обврски...
  Значи освен тој за куќиштата понов е и овој за периферија... од 21.08
   

  Прикачени датотеки:

  krema, borcep и на Ronnn им се допаѓа ова.
 23. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Има ли некој нов ценовник со SSD-a? Или ако знаете дали имаат 970 EVO 1TB и која цена е.
   
 24. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  имам од напојувања,рам,процесори и матични ако ти треба нешто однив
   
 25. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Преска бев немаа на лагер, околу 19.000 е.


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...