• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нексио - ценовник

kristijan1001

Gaining Experience
29 септември 2014
102
81

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,135
1,755
Скопје
Дечки, можеби наскоро ќе земам маус од Нексио бидејки моделот што го барам го нема во Анхоч. Какво ви е искуството со гаранциите во Нексио?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,131
11,670
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки, можеби наскоро ќе земам маус од Нексио бидејки моделот што го барам го нема во Анхоч. Какво ви е искуството со гаранциите во Нексио?

Што мислиш од каде им доаѓа името „Нексио“? Кога ќе отидеш таму со нешто под гаранција они ти викаат Некс! Ај гитла! И од таму Нексио.
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,135
1,755
Скопје
Што мислиш од каде им доаѓа името „Нексио“? Кога ќе отидеш таму со нешто под гаранција они ти викаат Некс! Ај гитла! И од таму Нексио.
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,365
10,314
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(

Гледаш дека лупа зелени.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
640
1,605
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
Не мора еден, и петорица претходно да биле задоволни не значи дека и шестиот ќе биде.

Остај ти Астро што се мајтапи, генерално искуството е ОК со Нексио. Али мислам дојде време да се праша "Сајтот кога ќе го пуштат"?
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,131
11,670
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
Хаха, ја не велам дека не сум задоволен, ништо не ми се расипало одкај нив.
Само за едно нешто им имам замерено, еднаш купив Arctic MX4 термална паста одкај нив, голем шприц од 20 грама, еднаш ставиц на процесор и ми се загуби после, не можам да го најдам. Једино за тоа.

Иначе океј си се они, добри, за тројка. Единствено 3+ може да добијат без сајт, благодарност до @Маша за потсетувањето.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
50
88
Да се изгребам за нов ценовник? Ако е достапен секако. Бај д веј, само позитивки имам за дечкиве од нексио.
 
6 ноември 2012
1,820
1,829
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Тазе:
 

Атачменти

  • 22.09.2021.xlsx
    93.7 KB · Прегледи: 168

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,131
11,670
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Прво немаат сајт.... после немаат меил. Не ја бива вака работата.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,399
4,947
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Готово, ставајте клуч на темава.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,131
Мислења
878,516
Членови
30,747
Најнов член
Red...Devil
На врв Дно