• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нексио - ценовник

kristijan1001

Gaining Experience
29 септември 2014
102
81

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,112
1,597
Дечки, можеби наскоро ќе земам маус од Нексио бидејки моделот што го барам го нема во Анхоч. Какво ви е искуството со гаранциите во Нексио?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,900
11,236
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки, можеби наскоро ќе земам маус од Нексио бидејки моделот што го барам го нема во Анхоч. Какво ви е искуството со гаранциите во Нексио?
Што мислиш од каде им доаѓа името „Нексио“? Кога ќе отидеш таму со нешто под гаранција они ти викаат Некс! Ај гитла! И од таму Нексио.
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,112
1,597
Што мислиш од каде им доаѓа името „Нексио“? Кога ќе отидеш таму со нешто под гаранција они ти викаат Некс! Ај гитла! И од таму Нексио.
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,942
9,460
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
Гледаш дека лупа зелени.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
541
1,340
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
Не мора еден, и петорица претходно да биле задоволни не значи дека и шестиот ќе биде.

Остај ти Астро што се мајтапи, генерално искуството е ОК со Нексио. Али мислам дојде време да се праша "Сајтот кога ќе го пуштат"?
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,900
11,236
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Збунет сум, еден член рече дека бил задоволен од нив, а ти велиш дека не си. Според ова значи дека не секогаш ја почитуваат гаранцијата :(
Хаха, ја не велам дека не сум задоволен, ништо не ми се расипало одкај нив.
Само за едно нешто им имам замерено, еднаш купив Arctic MX4 термална паста одкај нив, голем шприц од 20 грама, еднаш ставиц на процесор и ми се загуби после, не можам да го најдам. Једино за тоа.

Иначе океј си се они, добри, за тројка. Единствено 3+ може да добијат без сајт, благодарност до @Маша за потсетувањето.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
50
88
Да се изгребам за нов ценовник? Ако е достапен секако. Бај д веј, само позитивки имам за дечкиве од нексио.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,779
1,795
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Тазе:
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,120
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно