1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нексио - ценовник

Дискусија во форумот 'Нексио' започната од mviktors, 23 Август 2016.

 1. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,237
  514
  3 Април 2008
  не им треба сајт. ако excel им е workflow-от, доволно е да го стават на google docs и да направат shared read-only линк.
   
  StalkeR, krema и на toshex им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Немат ресурси за такво нешто.
   
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,102
  3,021
  2 Септември 2012
  Машко
  Најнов ценовник од пред 4-5 саати. :cool:
   

  Прикачени датотеки:

  PC_GAMER, goce03, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  232
  133
  17 Јануари 2013
  Машко
  Меморијава пак со пониска цена

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  813
  1,704
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Нов ценовник за MB, CPU, VGA, SSD, HDD:
   

  Прикачени датотеки:

  На causevd, goce03, Dave1 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  55
  18
  29 Септември 2014
  Машко
  Dali znae nekoj dali go imaat ?
  be quiet! - Dark Rock Pro 4 50.5 CFM CPU Cooler
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,983
  4,147
  28 oктомври 2008
  Пиши им на ФБ, ќе ти одговорат за кратко време.
   
  На kristijan1001 и igor_igor им се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  571
  9 Мај 2012
  Машко
  Тешко да има во МК , а уште потешко Нексио или други да нарачат?! А зошто ти се толкав огромен што 4 модули РАМ не прибира


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 9. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  55
  18
  29 Септември 2014
  Машко
  Neksio veke drzi be quiet zatoa, veke prasav mi rekoa ke vidat utre. Ili toj ili NOCTUA NH-D15. Isto taka sobira 4 RAM neznam kaj vide deka ne podrzuva ?
   
  Последна промена: 7 Јули 2019
 10. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  55
  18
  29 Септември 2014
  Машко
  Imas nekoja prporaka za liquid cooling sto be bila dobra ?
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,324
  24,890
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Kraken 62
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  571
  9 Мај 2012
  Машко
  Сакаш воздушно ладење Ноктуа или водено ладење Кракен 42,52 или 62 кое сакаш инаку Ноктуа Д15 едно време Гојдо го имаше и имаше проблем со рам модули
  За препорака Ноктуа NH-U12A најдобар е и практичност и исто ниво како кај постариот модел Д14

  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 13. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  55
  18
  29 Септември 2014
  Машко
  Fala, Se snajdov im pisav na neksio , ke moze donesat Dark Rock Pro 4 i Ram memorija 40mm 8gbx2 3000mhz CL15. Spored be quiet stranata za Dark Rock Pro pisuva deka ima mesto za 40mm Ram memorija

  [​IMG]
   
  На PC_GAMER и Pane-G им се допаѓа ова.
 14. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  571
  9 Мај 2012
  Машко
  Не си згрешил не е лош Dark pro но сепак пак е масивен исто како кај ноктуата затоа денешна нова генерација воздушен кулер ќе биде како стандард за идните генерации е таа што посочив U12A и ќе биде перверзија . Штета што во Македонија имаме беден пазар за ПС компоненти


  View: https://youtu.be/cAE6Wce9Pa8  Sent from my iPad using Tapatalk,
   
 15. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  55
  18
  29 Септември 2014
  Машко
  20 dena veke baram delovi uzas e. Cela drzava e bedna. I vrz toa plakam okolu 300$ poveke.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  191
  85
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Ако има некој ценовник нексио за MOBO RAM CPU нека пушти линк
   
 17. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  383
  295
  4 oктомври 2011
  Машко
  Мрзо, 5-тото мислење од горе. Очи ке ти истера.
   
  На ТАТА_МАТА и StefAngel им се допаѓа ова.
 18. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  191
  85
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Моја грешка,заборајв да мапишам pdf оти на тел не отвора xlsx
   
 19. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  383
  295
  4 oктомври 2011
  Машко
  Како се извади сеа како политичар
   

  Прикачени датотеки:

  На Gymblonski му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  191
  85
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  дај боже да лажев месец и пол сум без компјутер :D:D
   
 21. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  232
  133
  17 Јануари 2013
  Машко
  Има ли нов ценовник за меморија или овој од крајот на јуни е последен?

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
 22. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  813
  1,704
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Тој од крајот на јуни е последен.
   
 23. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,039
  853
  4 Февруари 2014
  Машко
  CPU AMD RYZEN 3 3200G,Quad Core, 4,0GHz 6MB s.AM4 Vega 8 Graphics YD3200C5FHBOX - 6.950 den so ddv

  CPU AMD RYZEN 5 3400G, Quad Core, 4,2GHz 6MB s.AM4,Vega 11 Graphics YD3400C5FHBOX - 10.980 den so ddv

  CPU AMD RYZEN 5 3600X, Six Core, 4,4GHz 35MB s.AM4 100-100000022BOX - 18.290 den so ddv
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  232
  133
  17 Јануари 2013
  Машко
  Ама ја напумпале ценава од 3600х.

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
 25. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  860
  391
  5 Јуни 2007
  Машко
  Најново на лагер:

  AMD Ryzen 3 3200G Box 6.950 ден
  AMD Ryzen 5 3400G Box 10.980 ден
  AMD Ryzen 5 3600 Box 14.750 ден
  AMD Ryzen 5 3600X Box 18.290 ден

  Количините се ограничени.


  Нексио на фб.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...