1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нексио - ценовник

Дискусија во форумот 'Нексио' започната од mviktors, 23 Август 2016.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,899
  6,526
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да. Ќе продолжиме. Ти смета?
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  92
  95
  20 Април 2016
  Машко
  Респект за сите, за муабетот, реков дека се слагам. Состојбите се многу променети за разлика од порано, посебно во нашиов IT сектор, ама оставам простор секој да си прави како знае најдобро, секој си има право на свое мислење. На сите секако неможеш да им угодиш ама битно е да се трудиш и да учиш од грешките.

  А за тоа дека се истите не е точно, значи поранешни вработени а не истите газди, инаку нормално е дека си имаат и муштерии кои ги знаат од порано како јас например.
  Да не се лажеме, ама задоволен клиент или соработник си е добра реклама секогаш.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,668
  5,349
  21 Јануари 2009
  Ве молиме внесете валидна порака.
  * ЕВЕ ПДФ ЗА ТИЕ ШТО НЕМААТ ЕКСЕЛ НА УРЕДОТ НА КОЈ ШТО ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА ГО ОТВОРАТ ОВА*
  НО ШТО АКО НЕМААТ И ПДФ ВЈУЕР НА УРЕДОТ?
  ЗАТОА НЕКСИО ОТВОРЕТЕ СИ СТРАНААА
  НО ШТО АКО НЕМААТ ПРЕЛИСТУВАЧ?
  ЗАТОА НЕКСИО ФЕЈСБУК
  НО ШТО АКО НЕМААТ ФЕЈСБУК
  ЗАТОА НЕКСИО ИНСТАГРАМ
  НО ШТО АКО НЕМААТ НИ ФЕЈСБУК НИ ИНСТАГРАМ НОВИВЕ ГЕНЕРАЦИИ ВЕЌЕ СВЕ СЕ НА СНАПЧАТ
  ЗАТОА ОТВОРЕТЕ СНАПЧАТ
  НО ШТО АКО НЕМААТ СНАПЧАТ
  ИТН ИТН се изморив​
   

  Прикачени датотеки:

  На PC_GAMER, RoninMK, farkizz и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,899
  6,526
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Така е само напред!

  Хаха што им се бе ова стрелкиве. Демек им се троши лол.

  Гаранција 1800 пердуви.
  ДДВ 5 јаболка.
  Лагер ОК - важно е сите лагери да се ОК иначе ќе зариба
   
  На Vlad944 и smole им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,668
  5,349
  21 Јануари 2009
  Па озбилно боље е вака.
  Се сеќаваш порано на интернет колку беше интересно дур си најдеш нешто дур си симнеш? Уживање.
  Сега вака кога е се достапно на малиот прст не е интересно.
  Така да кога ќе видам на меил дека ми стигнал меил од Нексио со ценовник се радувам како на времето.
  Мислам дека е намалена цена во споредба со претходниот ценовник но не сум сигурен.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  909
  1,543
  20 Јануари 2015
  Машко
  Да стрелката надоле означува намалување на цената од претходниот ценовник, има благ пад, сепак трендот е позитивен за нас.
   
 7. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  50
  50
  18 Септември 2017
  Машко
  фер дечки. Купив кулер пред 2 месеци од нив. Љубезни и на ниво
   
  На RoninMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,946
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не смеам да ги пофалам затоа што после ќе треба да се објаснувам со најмалку 3 пациенти како не работам таму, како не сме блиска рода и како една од швалерките не е мажена со некој од газдите...
   
 9. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова цениве дилерски се или ендјузер?
   
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,567
  2,384
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ендјузер, и ако си паметен ќе си побараш форумско попусче. 5%
   
  На bxxxn и krema им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Попусче 5% дават и другите, зошто не би дале и овие што немат вебсајт. :D
   
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,668
  5,349
  21 Јануари 2009
  Форумско попустче?
  А бе 10% плус треба да ви наплаќаат на сите што замарате за нивниот „бизнис модел“.
   
  На Tomislav96 и krema им се допаѓа ова.
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,899
  6,526
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  +10% реклама што им праиме. :kiss:
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Затоа и не прават вебсајт. :D
   
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,946
  23 Јануари 2008
  Манга
  Даваат 50% попуст на членови постари од 80 години во присуство на родител.
   
  На GGTT1 и toshex им се допаѓа ова.
 16. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  92
  95
  20 Април 2016
  Машко
  Еве и за тие што немаат PDF... хахаха
   

  Прикачени датотеки:

 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,337
  5,252
  24 Март 2009
  Машко
  Немам ни ексел ни пдф, го има ли во jpg?
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,899
  6,526
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ај сите ценовници закачете ги утре ќе направам веб страна за заебанција.

  Па после ќе им ја шитнеме хахаха
   
  На Lokvan, Tomislav96, PetarPeco и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  817
  1,729
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Да :)
  [​IMG]
   
  На mkd, fuzzjaw, 123456 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 20. alexi

  alexi
  Intern

  56
  14
  14 Февруари 2009
  За тие што немаат офис пакет за отворање соодветни фајлови, нека си стават едноставно нешто како ова FreeOffice Softmaker (ќе ви пратат код за активација преку мејлот и тоа е) и да не ја тупат темата немам ова она ми отекоа очиве шаренилава од слики и сешто... А и за PDF Viewer нека си стават Foxit PDF viewer... или нека отворат празен таб во browser кој го имаат и нека го вовлечат внатре pdf фајлот и толку... што сега ќе се замарате со ова она...
   
 21. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,591
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Станал цел форум како тоа нексио немал вебсајт дури и некој се понуди да им го нарпави ако не се лажам, кај нас се е наопаку наместо фирмата да брка по корисници, они бркаат по фирмата ... да ти е мерак фирма да отвориш. Слично као слаткарница откако отру тон деца ден денес веќе се синџир на слаткарници затоа што бизнисот така цвета овдека ...
   
  Pane24, smole и на toshex им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...