1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неколку вистини за правење пари онлајн

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од D, 10 Декември 2007.

 1. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,132
  492
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Од коментарите погоре може да за клучиме дека има такви, за жал.
   
  На Oktar и Roncic им се допаѓа ова.
 2. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Хејтери!
   
  На Oktar и igor_xxxx им се допаѓа ова.
 3. Њони93

  Њони93
  Intern

  1
  2
  16 oктомври 2018
  Машко
  Imam sajt vo mk so okolu 3000 poseti na den no nemam reklami, kazi mi koja e najdobra opcija za sponzorstvo na sajtot?

  Misli i zbogati se, Bogat tatko sirmasent tatko...
   
  Изменето од модератор: 2 Јули 2019
  На artweb и DonFrozex им се допаѓа ова.
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,879
  9,115
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Многу малце се 3000 посети, нема математика сеуште да ставаш ништо, но можеш да се обидеш со content.ad / revcontent.
   
  На endemixx му/ѝ се допаѓа ова.
 5. beret

  beret
  Intern

  14
  19
  28 Септември 2008
  Ако си високо образован по дефолт не значи дека си и освестен и мудар човек,има еднакупа високо образовани ликови кои се тешки шушумиги и немаат основни познавања од општа култура не пак за некои понапредни работи и знаења
   
  SaraPikseli, artweb, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  814
  367
  5 Јуни 2007
  Машко
  3000 poseti na den ne se malce voopsto. So tolku poseti sum pravel i po 50$ na adsense.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  172
  278
  3 Февруари 2019
  Машко
  Може линк од сајтот?
   
  На endemixx му/ѝ се допаѓа ова.
 8. endemixx

  endemixx
  Intern

  1
  0
  5 Декември 2018
  Машко
 9. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  382
  383
  15 Септември 2014
  bekrija
 10. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  814
  367
  5 Јуни 2007
  Машко
  На coNNectMKD и TheMarshal им се допаѓа ова.
 11. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  150
  173
  3 Јануари 2019
  Машко
  Сите што сакате да успеете со крадење текстови, правење спин и спамање - нема да успеете.

  Истото важи и за тие што сакате да направите пари од дома, седејќи пред компјутер, а без да вложите ваш труд. That's not gonna happen.
   
  tomaso, Futurelakimens и на artweb им се допаѓа ова.
 12. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,132
  492
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не се замарај со тоа бидејќи џабе ќе ти биде замарањето, денар нема да видиш од крадениот текст.
   
 13. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чекај,
  нели илегални активности се забранети на форумот?

  Ова накај криминал тера!
   
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  903
  481
  12 Април 2017
  Машко
  Остај шо е нелегално под неколку закони ама и гугл ќе го избрише неговиот сајт од базата на сајтови кои би ги покажале во срч резултати :D
   
 15. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,820
  2,051
  19 Јули 2013
  Моментот кога стана поважно да те има на гугл отколку легално да работиш :D
   
 16. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Идеја за правење „Брзи пари“ :D
   
 17. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  139
  69
  8 ноември 2017
  Машко

Сподели

Вчитување...