1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Неколку вистини за правење пари онлајн

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од D, 10 Декември 2007.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,415
  10,194
  23 oктомври 2012
  Машко
  Повеќе детаљи...
   
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,465
  1,911
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Мирко е лик кој буквално продава муда за бубрези.

  По квалитетот на рекламните видеа што ги прави и промовира, не знам како успева, а камо ли да прави милиони како што спомна Томи.
  Исто и сајтовите кои ги прави/промовира се како средношколец да ги правел на час по информатика.

  Или модерно кажано, Мирко е интеренет маркетер кој држи обуки за истото.

  Инаку ликот се декларира како "The Man Who Helped Donald Trump Win the 2016 US Elections", пошто велешаните со лажни вести биле негови ученици.

  Обука за Интернет Бизнис и Маркетинг 2018 & Како ЗАРАБОТИВ 2300 Евра во ЕДЕН ДЕН! - Обука за Интернет Бизнис и Маркетинг - 2018
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,885
  9,554
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Пак ке кажам, и јас не го сакам, нит па сум му платил некој курс, нит па лично го знам, но по она што го кажуват лугето кој ги знам, знам дека има постигнато каков таков но голем успех зад себе, бар мирно да спие во наредни 20-30 години, а тоа што видеата се аматерски тоа е така затоа што тоа и му продава, точно знае што прави и точно знае зашто се такви видеата, не дека неможе да плати и склопи профи видео има заднина зад сето ова, зашто е тоа така
   
 5. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  На artweb и Oktar им се допаѓа ова.
 6. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  На Ragnar, esquimaux, Necromancer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,429
  1,122
  2 Јануари 2012
  Машко
  Челкоски е овој или Чеселкоски? Како тоа е судија на СЕМА а не излегуваат резултати за тоа? Од што прави пари кога ако му ја провериш странава по разни страни за процени на промет нема ни 300 посети дневно?
   
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Ајде пошто сите имаат мислење за господин Чешелкоски еве ги и моите 2 центи.
  Човекот има основни до напредни познавања од интернет маркетинг и основни познавања од веб дизајн. Има осет за трговија и многу среќа. Успеал нешто да заработи на овој начин и сега се прави дека е ултимејт интернет маркетинг гуру кој може да им помогне на заинтересираните да станат милионери, што секако не е во ред. Мислам дека зборот ШАРЛАТАН е најсоодветен за ликови како него.
   
  На The-spiki, olikomerc, DonFrozex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Roncic

  Roncic
  Гостин

 10. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,216
  562
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Тој ги манупулира (лаже) луѓето дека е махер во заработување онлајн, а уствати тој поима нема од веб дизајн, сео и интернет маркетинг.
  Чисто се сомневам дека онлјн има 1 долар заработено. Негова примарна дејност е лажење луѓе.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Пријави го во полиција ке го уапсат :) абеее спас ви нема по некогаш, он нема заработено ни долар ама затоа изгледа ти милионите ги напраи, па затоа имаш време и да ни објасниш на форум :)
   
 12. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  И што е толку битно дали направил пари или не, дали е преварант или не, цела тема ли сега ке ја расипеме за да се објаснуеме дали мирко правел пари или бил преварант, малце сте ограничени незнам зашто е тоа така, место секој да си ја гледа својата работа, морате да брцнете во другата каша и да видите како е кај другиот :) од тој менталитет патиме и затоа никад нема да не биде...

  Ве замолувам да продолжи темата во правец на разговорр како што и доликува, Мирко не не интересира бар не мене и ги сметам овие коментари како оффтопик, воздржете се до темата и ако има некој да каже нешто нека повели, а тоа дали некој праел пари или бил преварант зачувајте си го за себе затоа што и да ни го кажете тука ама баш ништо не ми значи..... нит па ме интересира дали прави и колку прави
   
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,095
  6,125
  21 Јануари 2009
  Стилов е ала @StefAngel кога објаснуваше за билдинг.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 14. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,216
  562
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Треба да го пријават тие што ги измамил.
  Остатокот од постотот воопшто не вери да ти го коментирам.
  Еден член погоре праша кој е Мирко, на него му објаснувам, ти немора да читаш ако знаеш кој е тој.
  Поздрав Мирко. ;)
   
 15. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  А и реално во темава само уште Мирко е останат да го коментираме, затоа што суровата вистина е дека правењето пари онлајн е исто како правењето пари офлајн - треба МНОГУ работа.
   
  The-spiki, Oliver!, artweb и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Еден реален :), за жал другите мислат дека од небо пагаат парите, па на многу поради тоа им е криво и ги ругаат другите....
   
 17. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Томи не сме на иста линија за Мирко. Мене ми е сосема сеедно како заработува се додека не вовлекува други во тоа. Не може да држиш курс на луѓе на кои пола саат треба да им објаснуваш "десен клик, лев клик" и да им тврдиш дека за месец дена ќе почнат да доаѓаат парите. Тоа е лажење.
  Толку за Мирко, а сега back to work :)
   
  pLaToOn, DonFrozex, artweb и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  А колку треба да си глуп да незнаеш што е лев и десен клик а не повеќе, и да уплатиш 1000-2000 еура за курс како се прават пари на интернет ? Има луге што незнаат Hello да пишат а не повеќе од англискиот и истите тие уплаќаат за курсевите. Според мене Мирко не е крив, додека има овци за стрижење што сакаат без работа и труд да заработат пари и мислат дека ако дадат пари за курс, од утре ке почнат пари да прават, ако им е, и ич не ми е жал. Па добро бе како може да уплатам курс за коли ако незнам како работи моторот и основните работи ? Како може да мислам дека утре ке станам врвен мајстор за коли доколку незнам ништо предходно за тоа, само сум чул дека добро заработуваат. Македонија е полна со овци, луге што сакаат брзо да се збогатат, луге плитки во мозок.

  Никако не ми е Јасно каде Мирко греши. Од џеб да не им ги зема парите? Па на секој можеш да му кажеш дека ако се потруди може да научи, а тоа дали ке се потруди е негово не е на мирко. Чим деца по села прават пари без тронка знаење, а овие неписмениве само се бунат као демек ги лажел? Бидете реални со сила никој ништо неможе да ви даде. И ви гарантирам дека од секоја група негова од 10 ученици или колку и да се незнам бар 1-2 излагаат нормални кој што успеале да се протнат низ трнливиот пат и да направат некој пари.
   
  На HocusPocus и DonFrozex им се допаѓа ова.
 19. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Сосема on-topic е таков сајт за темава.

  Го знаете Тим Ферис?
  FHWW

  Овој пред 10+ години го почна токму ова истово што го нуди дотичниот Мирко.

  Проблемот овде е што: да - навистина не е тој крив што луѓето наседнуваат на такви курсеви. И нема начин како и зошто би одговарал за тоа.
  Легитимен бизнис дефинитивно, никој не рече дека е кривотвор.

  Тим Ферис исто го прогласија за измамник од истите причини.
  Дали го боли него? Ич... погобат е од било кога заради парите што отсекогаш ги заработувал од "курсистите"

  Е ОВОЈ дел ме боли - што наплаќаат толку многу, а многу малку луѓе имаат успех на крај.
  А, не се ни трудат да измислат барем нешто свое и оригинално.
  Проследи ги видеата, сето тоа е банален превод од фаци како Ферис, ништо повеќе.

  Да не тупам, заклучокот би бил:
  вистини за правење пари онлајн:
  немојте да ве лаже ѓавол да наседнувате на вакви "курсеви"

  Одјава...
   
  The-spiki, artweb и на JasSum им се допаѓа ова.
 20. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,465
  1,911
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Мене овие курсеви ми се како оние "како да ослабиш 20кг за една недела" или "како да го зголемиш пенисот за 10цм за еден месец - само кликни овде и ќе почне да расте". :D

  Кога сме кај Мирко, и сопругата негова изгледа влегува во овој бизнис.
  Насловна - Надградба На Нокти, Курс за Стилист на Нокти

  "Ова не е било каков курс...", ова е муда за бубрези курс.
   
  The-spiki, artweb, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  9,885
  9,554
  24 Јуни 2009
  Машко
  Фамилијарен бизнис терат. :)
   
 22. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,415
  10,194
  23 oктомври 2012
  Машко

  Jovanka Ceselkoska
  Nail Art Educator with World Certificate

  ПРЕЈАКО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  И сеуште има некој што тврди дека Мирко има милиони и одлучува он која кола ке се произведува која не?
   
  На The-spiki, igor_xxxx, artweb и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,095
  6,125
  21 Јануари 2009
  Потценуваш светски сертификати?
   
  На iTechnique, Roncic, igor_xxxx и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,059
  1,175
  11 Март 2011
  Prohibited Financial Products and Services

  Policy


  Ads must not promote financial products and services that are frequently associated with misleading or deceptive promotional practices.

  Examples


  - “Како ЗАРАБОТИВ 2300 Евра во ЕДЕН ДЕН!”
  - “ЈАС ЛИЧНО ГАРАНТИРАМ НАЈМИНИМАЛНО $1000 месечно…!”
  - “ДОЗНАЈТЕ КАКО УСПЕАВ ДА ПРОДАДАМ ИЛЈАДНИЦИ КОПИИ ОД МОЈАТА ЕЛЕКТРОНСКА КНИГА ПО ЦЕНА ОД $16.95!”
   
  На Roncic, igor_xxxx, goce03 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  387
  253
  13 Јули 2015
  Машко
  Работи некој со Amazon affiliate?
  Да сподели некој искуство (немора во облик на $)


  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Roncic и artweb им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...