Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Offtopic Неколку програми

Статус
Затворена за нови мислења.

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
528
397
undergrounde додаде нов оглас:

Неколку програми - Проценка

1. Pro100 ( за дизајн на мебел )најновата верзија на Македонски јазик, комплет со сите плагини и платена библиотека Corwin
2. DEAC програм на македонски јазик за водење евиденција на работно време, работи со 4 апарати истовремено
3. Mawinhal програм за изработка на кројни шеми и нивно праќање на машина. Работи со скоро сите познати марки на машини за сечење
4. Mawinkit програм за дизајн на мебел
5. Mawinmat програма за материјално водење( испратници, налози, профактури, фактури, сите...

Видете го целиот оглас...
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
528
397
Сигурен си дека имаш право да продаваш лиценци за софтвер?
За Pro100 имаме купено 5 лиценци, испадна ни требаат само 2, така да 3 ни се вишок
Другите програми се од мој пријател, зошто да не може да се продаваат?
Нема ништо мислам нелегално во ова, си добиваш лиценца и бесплатна поддршка првата година. Можни се и дополнителни измени на секоја од програмите по желба на клиентот.
Значи програмите не се кракирани и слично, туку се продаваат од креаторот.
За секоја може и пробна лиценца
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.341
14.485
За Pro100 имаме купено 5 лиценци, испадна ни требаат само 2, така да 3 ни се вишок
Другите програми се од мој пријател, зошто да не може да се продаваат?
Нема ништо мислам нелегално во ова, си добиваш лиценца и бесплатна поддршка првата година. Можни се и дополнителни измени на секоја од програмите по желба на клиентот.
Значи програмите не се кракирани и слично, туку се продаваат од креаторот.
За секоја може и пробна лиценца
Ааа па добро, ако не се активирани лиценците тогаш може да се пренесат на друг. Во спротивно не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно