• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неколку нови детали за Nehalem Core i7

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Drugar fino sto se trudis, ili podobro da recam "se trudis", no preteruvas so tvoive temi koi se sostojat samo od nekoj link. Te molam nareden pat potrudi se barem da prevedes del od vesta (osven naslovot, kako do sega). Poslednite 10 temi ti se http://nekojavest.com
(se izvinuvam za off-topic)
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Малку повеќе информации од Anandtech:

nehalemdie.jpg


Ова е првиот вистински quad од intel. Можност за комплетно исклучување на 3 јадра(по потреба) а во исто време покачување на волтажа и брзина на останатото јадро кога користите аппликација дизајнирана за само едно јадро. Сите знаци водат до уште еден одличен чип од Intel. штама од AMD,меѓутоа се трудат да го извадат phenom die shrink наречен shanghai односно deneb 45nm
 
Drugar fino sto se trudis, ili podobro da recam "se trudis", no preteruvas so tvoive temi koi se sostojat samo od nekoj link. Te molam nareden pat potrudi se barem da prevedes del od vesta (osven naslovot, kako do sega). Poslednite 10 temi ti se http://nekojavest.com
(se izvinuvam za off-topic)

Важи бе, ке ја преведе веста. Ке му платиш 5 евра од страна?
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Drugar fino sto se trudis, ili podobro da recam "se trudis", no preteruvas so tvoive temi koi se sostojat samo od nekoj link. Te molam nareden pat potrudi se barem da prevedes del od vesta (osven naslovot, kako do sega). Poslednite 10 temi ti se http://nekojavest.com
(se izvinuvam za off-topic)

Важи бе, ке ја преведе веста. Ке му платиш 5 евра од страна?


Sephiroth и за 3 евра ќе ја преведам само нека плати:). fiascooo нема причина да ти се правдам зошто сум направил нешто вака нешто така во краен случај никаде низ правилата на форумот не пишува како треба да бидат концептирани темите.!! Секако се додека не е спам
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1

Епа искрено не гледам причина да преведувам некому текст, бидејќи јас сум во текот на денот 10 часа на работа и искрено нема толку време да ви преведувам најмногу што можам е да пишам еден ред текст и да ви дадам линк.
Понатаму не отварам нови теми од никаква форма бидејќи е против правилата на форумот она за што јас имам време.
 
M

Mr.Alien

Гостин
@borgski

Види, никој не те тера да преведеш цел сајт. Во линкот кој го постираше AMD_fan има дискусија токму на оваа тема (за преведување и сл).
Заклучокот е дека покрај линкот да има еден кус опис за што се работи во текстот кон кој води самиот линк.
Секако, ако е некоја куса вест не е проблем да се преведе, но никој не бара превод на напис од сајт кој е распослан на, што ти ја знам, 9-10 или повеќе страници.
Затоа, слободно давај линкови кон актуелности, новитети и сл. И секако, мал опис/најава за што се работи. :)

И дајте, да се придржуваме кон темата.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Хаха нашол кој да каже човекот кој мораше да биде предупреден за да престане со оф-топик темите.

Drugar ne znam koj ti e problemot, jas samo se obidov da mu kazam deka ne e ok da ostava samo link bidejki moderatorot ne izvesti so posebna tema deka treba da se preveduva barem del od tekstot. Sto e i vo pravo. (end so off-topic)

Vo vrska so temata, pusten li e Nehalem vo prodazba? I ako e, koja e cenata?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.180
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно