• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неколку книги за ActionScript

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Ова се неклку книги за Macromedia/Adobe Flash. Иако не се сите за ActionScript сепак добро е да се имаат. Јас имам само две-три од овие како eBook, а првата ја имам купено и е најзакон како и цедето шо иди со книгата.
Hope you like it:p :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Абе имам уште многу вкомпјутер ама на нет неможам да ги најдам...(кузнај од кај ки зедов) :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
  • Ја почнал/а темата
  • #5

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Знам ги прочитав отпосле, ама никако да најдам опција за бришење на темата. Се надевам нема да добиам БАН.....:isplashen:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,949
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно