• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Некоја добра страница со упатства за креирање блог

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,075
499
Вака, сакам сам да си го дизајнирам блогот.
Дали некој знае некоја добра страница со туториали, упатства или книги за дизајнирање блогови. Мислам дека треба да е <html> нели?
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Зошто не си инсталираш Wordpress, и на него некој темплејт, па после истиот темплејт можеш да си го менуваш.
 

Maja3

Intern
26 април 2011
33
4
Здраво, може ли некој малку да ми помогне околу креирање на блог на wordpress?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,068
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно