• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Некој со што повеќе клокнат процесор

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,864
9,329
Скопје
Хелоу
Ако може некој со што повеќе клокнат процесор да го симне зипов, да го екстрактира, и само да го drag and drop offline_config.json фајлот врз w.exe
Ќе се упали цмд и ќе врти, ќе брои проценти и време, ќе заврши во рок од 5-10 минути.
Ако некој тестира нека каже на крај за колку време завршило, кој процесор и колку клокнат.
Нема ништо малициозно во фајловите за вашиот систем, ја гарантирам, само се случува брут форс на RSA клучеви.
Поздрав
 

Атачменти

  • 14.7 MB Прегледи: 9

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
701
447
Хелоу
Ако може некој со што повеќе клокнат процесор да го симне зипов, да го екстрактира, и само да го drag and drop offline_config.json фајлот врз w.exe
Ќе се упали цмд и ќе врти, ќе брои проценти и време, ќе заврши во рок од 5-10 минути.
Ако некој тестира нека каже на крај за колку време завршило, кој процесор и колку клокнат.
Нема ништо малициозно во фајловите за вашиот систем, ја гарантирам, само се случува брут форс на RSA клучеви.
Поздрав
Sure, I'll run this random .exe kind stranger. I trust your "Нема ништо малициозно во фајловите за вашиот систем, ја гарантирам" :D
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,213
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
:D :ROFLMAO:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,824
9,253
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Слабо се клока на форумов изгледа. Јас на сток возам се што имам, ама пошто рече „клокнат“ не ни пробав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,864
9,329
Скопје
Шо се смееш, не сум батхрт или нешто затоа што не се јави никој туку навистина не е потребно.
Авторот на софтверот (на кој беше базирано егзево) најде начин за инстантна декрипција и го апдејтуваше.
Слабо се клока на форумов изгледа.
Се клока доволно ама премногу егоисти има :)
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,147
3,665
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Шо се смееш, не сум батхрт или нешто затоа што не се јави никој туку навистина не е потребно.
Авторот на софтверот (на кој беше базирано егзево) најде начин за инстантна декрипција и го апдејтуваше.

Се клока доволно ама премногу егоисти има :)
PBO +200MHz се смета за оверклок? Само РВО уклучено ништо друго
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,213
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
348
274
Битола
А зошто мора да биде клокнат процесорот. Да не се брзаш за некаде . Не ми е јасно. Можеби олимпијада дека има па награди да не има ? Стварно неразбирлива тема - детска
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,864
9,329
Скопје
А зошто мора да биде клокнат процесорот. Да не се брзаш за некаде . Не ми е јасно. Можеби олимпијада дека има па награди да не има ? Стварно неразбирлива тема - детска
Да видев колку побрзо ќе биде
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
970
966
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
следен пат сподели го и кодот па така ќе изгледа многу поверодостојно...
 
  • Налутен/а
Реакции: Avid
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,290
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно