1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Некој со PayPal и Moneybookers(Skrill) сметка?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од pauly, 28 Јуни 2013.

 1. pauly

  pauly
  Intern

  49
  12
  3 Јуни 2012
  Здраво,

  Имам 16$ на fiverr.com арно ама немам PayPal а сакам да ги префрлам парите на Moneybookers. Дали може некој да ми направи услуга (јас прв ќе му ги пратам парите) а вие да ми ги префрлите тие 16$ на Moneybookers?

  Поздрав.
   
 2. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Мислам дека не ти се исплати воопшто да го правиш ова , претпоставувам земаат провизии и ќе завршиш со ~$10 ( а ако сакаш да ги подигнеш од банка ќе бидат $5). А да не зборувам што сумата е многу мала.
   
 3. pauly

  pauly
  Intern

  49
  12
  3 Јуни 2012
  Не земаат провизии мислам, ако зимаат може тоа да 0.5$. Сакам парите да ми стојат на Moneybookers
   
Слични теми
 1. stefan_v
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,145
 2. NERD.
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,236
 3. hebocig
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  906
 4. Alucard
  Одговори:
  450
  Прегледи:
  49,730
 5. Fatal1ty_
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,300
Вчитување...

Сподели

Вчитување...