Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Некој со циркулар и добра воља?

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
958
1.064
Skopje
Дали постои член на форумов кој може утре да ми заврши работа и да пресече 2 алуминиумски профили со циркулар? Само 2 се, ми требаат за рамка да се направи, ништо повеќе.

Ако има таков, си плаќам колку бара (али не ме гори :D) + пиво.

Нешто слично на ова.

Screenshot_1.jpg
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
958
1.064
Skopje
Не те тролам, ама да пробаш со бонсек?

Испратено од телефоно.

Па веќе ако не најдам јбг, ќе морам со нешто ама не е тоа решение. Треба убави агли да се исечат пошто проблематично е ако не ти се точно исечени.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
958
1.064
Skopje
Ако ти треба под агол од 45°, и ако не е пошироко од 4 см, може со ова да пробаме ако сакаш?
Фала другар се снајдов ги исеков.

Али пилава е интересна, баш ќе ја зеам да видам може да врши добра работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.850
Мислења
970.140
Членови
35.209
Огласи
2.835
Најнов член
TamaraR
На врв Дно