• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Некој навистина ги мpази Exclusive.com.mk

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Некој навистина ги мРзи Exclusive.com.mk::bye1: Јас го вметнав саатот во сликата за да се знае кога било.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Ako prodolzat vaka, za nekolku meseci kojznae sto ke se desi :)
Treba da si instaliraat zastiti na sajtot kako FBI ili CIA sto imaat :):)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
deckite od exc nemaat napraveno nis loso barem taka jas mislam
e sea ova ili vrabotile nekoj web admin. koj si nema veze ili pak nekoj koj raboti nekoja druga dejnost vo a1 mislel deka ke moze da go poravi sajtot
ali ne uspeal ili paj seuste raboti :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
До кога бе народе?! Добро бе не им текнува ли дека крајно време е да се поработи на заштитата на страните? Поготово на веб страните на А1 и на ексклузив
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Уште им е слаба заштитата и сега секој што има мало знаење за "хакирање"(прочитал некој туторијал) да се напррави фраер.

А може и до нив е, не би ме зачудило да незнаат што прават и забрлале нешто (зошто делува како да е нивна грешка).
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Можеби нема врска политика, ама ај да направиме филмче.

А1 збореше нешто за Трифун Костовски, после беше DDoS-иран нивниот сајт.

Сега Ексклузив (не знам што има врска со политика, ама има врска со A1).

Што мислите, зошто сител или канал 5 не беа DDoS-ирани? :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Значи и политичарите имаат хакери во своите тимови. За вакви случаеви. Кој медиум ќе им оди контра ќе биде хакнат. :LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Можеби нема врска политика, ама ај да направиме филмче.

А1 збореше нешто за Трифун Костовски, после беше DDoS-иран нивниот сајт.

Сега Ексклузив (не знам што има врска со политика, ама има врска со A1).

Што мислите, зошто сител или канал 5 не беа DDoS-ирани? :)
Хмм... интересно размислување. Но навистина не верувам дека Сител и Канал5 имаат подобра заштита од А1.
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Баш тоа викам и јас. Сите се со заштита тука некаде, а само А1 го хакираат.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
А нели си претпоставивте дека моментално exclusive.com.mk има стварно хостинг проблеми, или пак несакајќи им паднал SQL серверот, а не одма заклуќоци дека некој ги хакира
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
А нели си претпоставивте дека моментално exclusive.com.mk има стварно хостинг проблеми, или пак несакајќи им паднал SQL серверот, а не одма заклуќоци дека некој ги хакира
Да најверојатно со базата имале проблеми (заради стручноста нивна).

Најјако ми е што на емисијава 10 пати само викаат - постете ја страната ќе видите тоа и тоа :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,057
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно