1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Некој начин за нарачка на слушалки од Амазон US?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од steelseries, 5 ноември 2019.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Дали постои некој начин?

  Има одлична зделка на хардвер што сакам да ја нарачам.

  Чаре?
   
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  543
  405
  11 Февруари 2016
  Машко
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Читав некаде, ако има дефект или е скршен продуктот во транспорт, амазон не прифаќа РМА
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  595
  12 Април 2017
  Машко
  Дај линк од слушалките може некој ќе ги најде на друго место
   
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  595
  12 Април 2017
  Машко
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
 9. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  На која адреса во Ќустендил?
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Битен е кодот 2500 и според адреса одбери било која. Јас мислам дека бев 2505
   
 11. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Уат? Можеш да бидеш попрецизен? "Нарачај си хардвер на било која адреса во Ќустендил, мислам 2505" не ми е баш рилајбл опција :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Поштенски код. Секоја населба има различно.
  Гледаш која адреса ќе ја ставиш и бираш код. Можеш и сам да си одбереш и ти ја даваат во најблиската поштенска според твојата адреса.
   
 13. efto

  efto
  Gaining Experience

  289
  250
  19 Април 2007
  @StefAngel И ти ја даваат пратката иако немаш доказ дека не живееш на наведената адреса?
  Што ако ја однесе пратката поштарот на адресата што си ја навел?
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Јас не живеам во Бугарија и ти ја даваат пратката, имам прашано и живеено во Бугарија.
   
 15. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Ја ако разбрав што нинџа захват треба да направиш да добиеш пратка во Бугарија, еве на!
   
  На kamenko, Draynor, Скоти и уште 7 други им се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Мисли на Poste restante - Poste restante - Wikipedia

  Јас лично не сум го користел ова, но би го пробал за ЕУ пратки, да ми стигнат во Солун.
   
  На Costigan_Jr и Маша им се допаѓа ова.
 17. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Е така, да се разбереме ко луѓе :) Ваква опција ми нудеа кога сакав нешто да нарачувам од Белград, да стигне во пошта во Прешево, ама ни ја не ја искористив. Се снајдов од друго место. Баш ќе пробам со некој ситниш :)
   
 18. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  716
  147
  10 Јуни 2007
  Има некој нарачувано на ваков начин, да каже повеќе инфо, или да тестираме? :)
   
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Имам читано дека некој вака направил во оваа пошта т.е. поштата на самата граница од српска страна.

  Postexpress е курирскиот сервис на српската пошта, и мислам дека има испорака во сите нивни испостави, најчесто овој сервис го користат продавачите на kupujemprodajem.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Да. Пошта 3 ми ја нудеа. Ама друг сајт, некои DIY accessories барав.
   
 21. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Јас би ти дал совет да си купиш за таа добра сума од пари некоој модел слушалки на AKG или Sennheiser од тука , ќе заштедиш пари и од шпедиција и царина , а ќе добиеш во секој случај многу многу подобар звук од овие разер 7.1 ☺ вау ! , кои се чист маркетиншки трик за деца да светат како лампиони со RGB☺ Микрофон ако треба се разбира некој од сет или анхоч , за пристојна цена
   
  На it_boy и Oktar им се допаѓа ова.
 22. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Како функционира
  Купуваш од Amazon.de било кој производ што има достава до еу.
  Ставаш некоја улица во Ќустендил со поштенски код 2500. Одиш во централна пошта се наоѓа во центар и ќе ти кажат во која пошта ти е пратката.
  Имаш тракинг, со пасош си го земаш пакетот без проблем. Јас така купував некои компјутерски делови и пријател од Германија ми испраќаше до таму. Иначе имав познаник кој ме тарифираше по 20 лева од пратка за бензин, типично бугарско однесување.
  Сабота и недела винетка е поефтина. Тогаш ти е најдобро за земање.
   

Сподели

Вчитување...