• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Некој линк за CableTel

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
od oktomvri sakam da stavam internet vo centar kaj uni bank ke sedam. lani koristev internet na telekabel ali tuka mislam deka telekabel nema vo taa zgrada. nemozam da zemam nesto od ovie ponudite na on net i drugi oti moram dogovor da pravam na 1 god. min. a jas sedam samo 8 meseci tamu. nesto kejbeltel bil vo toj del, pa kako mozam da vidam koi paketi gi nidi kejbeltel brzina i slicno, pobarav ali samo za TV najdov info. aj ako ima nekoj neka kaze link.
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Мислам дека CableTel уште нема објавено официјални пакети за интернет пристап. Најдобро ќе ти биде да се јавиш и да си прашаш наместо да бараш по интернетс :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно