1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Некој добар рутер?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од karpalak, 8 Јуни 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Mikrotik е најдобро од се и ubiquiti
   
 2. julll

  julll
  Intern

  69
  28
  20 Август 2016
  Морам да одберам еден од тие кои ги пишав претходно. Ми се брза, не сум од Скопје и немам време да чекам додека стигне дома.
   
 3. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Ни еден од овие што си ги ставил,неможат ни антените да се вадат.
  Подобро би дал пари за микротик,барем знаеш што ќе имаш и дека ќе вреди рутерот.
   
 4. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  MikroTik
  На работа имав Микротик RB951G-2HnD и TPLINK WR841N со антени. Микротикот фаќаше фул на 30 метри, TPLink-от не го ни наогаше.
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,406
  10,248
  13 Јуни 2009
  Земај тој што е на лагер. Исти се сите. Нема да видиш разлики.
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...