Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Некој да предложи некој добар сервис кај нас за електроника (радио за во кола)

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
603
Скопје
Дали некој знае некој асален сервис што поправа електроника (во мојов случај радио за во кола) што се наога во Скопје препорачливо?


Во врска со радиото:
Имам проблем со радиото во кола тотално рандом или работи или не работи, од возење и невозење не зависи оти е некаков електричен проблем а ја не се разбирам да видам каде биможело да е проблемот само знам дека кога не работи скенирањето на станици не наога ништо проверив многу пати антената ја мерев не е таква со засилувач(мислам) не е до неизе.
Радиото што е за мојана кола е некако посебно во смисла не е стандарден отворот напред и не влегуваат радиа други во тој дел бидејќи е закосен.
Модел на радиото е pn-2598m
 

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
431
226
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
661
806
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-12700H
Storage
2 x 1TB SSD
RAM
32gb DDR5
Case
XPS 17
Mouse
Logitech 502
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 11
Да не споделувам личен контакт јавно, ти го пратив бројот од мајсторот кој го оправи моето радио.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.591
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно