1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Некој да го тестира ова

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од B^nDIT, 9 Февруари 2013.

 1. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  [​IMG]
  Дали ќе сакаат двајца тројца да го тестираат unity3d тест проектов. Нешто како ептен мини бенчмарк е , графичката пресметува светло+сенки+gi а процесорот физика. Oбавезно на почеток да биде на Fantastic. Ми треба:
  • оптеретеност на графичка
  • оптеретеност на процесор
  • FPS (пожелно е , не мора)
  Кликни да симнеш

  ---------------------

  Фала однапред.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. imperial

  imperial
  V.I.P

  1,407
  2,018
  12 Август 2009
  Машко
  на fantastic - full screen 1920x1080
  оптеретеност на графичка 8800GT 512MB 97-99% (MSI Afterburner)
  оптеретеност на процесор Q6600 2.6GHz 7-12% (Task Menager)
  FPS (пожелно е , не мора) - немам...
   
 3. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Untitled.png

  Резолуција 1440x900, graphics quality - fantastic, FPS-то во поголемиот дел од времето беше 30, а воедно тоа беше и минимумот, додека максимумот беше 53...
  edit: Процесорот е E5300 2.6GHz...
   
 4. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
 5. Roncic

  Roncic
  Гостин

  на fantastic - full screen 1920x1080
  оптеретеност на графичка 560ти - 60%мах искористеност 50с мах температура
  оптеретеност на процесор 1100Т- 13мах%
  FPS - 60
   
 6. Dux

  Dux
  Gaining Experience

  119
  67
  29 ноември 2008
  Fantastic - windowed 1440X900
  GT220 1GB GDDR2 - 99% 52C
  Athlon 245 - 21%
  FPS 22-23
   
 7. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  774
  26 ноември 2010
  на fantastic - full screen 1280x1024
  оптеретеност на графичка 4670 512mb 99%
  оптеретеност на процесор Athlon 64 3800+ Venice 2.4GHz 50-60%
  FPS 25-30
   
 8. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  i3220 - максимум 12-14% оптеретеност, просек 10%
  7750 - просек 55%
   
 9. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  471
  393
  26 Јуни 2012
  Машко
  На Fantastic 1280x1024 fullscreen
  5770 1GB - 85%
  G860 - 10%
  FPS - 75
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,514
 2. NIKIHACK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,237
 3. dArrkii
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,668
 4. pipelin
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  612
Вчитување...

Сподели

Вчитување...