1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Need for Speed Rivals

Дискусија во форумот 'Игри' започната од theMAD, 23 Мај 2013.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент


  Играта ќе биде придвижувана од моќниот Frostbite 3 а ќе биде изработеа од EA Ghost Games во соработка со Criterion Games и ќе биде достапна за сегашната генерација конзоли 19 Ноември а подоцна и на Xbox One и PS4. Ќе има напредна графика, подобри временски услови и AllDrive тхенологија која ке овозможи на играчите да играат симултано од соло во мултиплеер. Ќе може да се игра како тркач или како цајкан. Најверојатно и тјунирањето ке се врати во одредена форма, нова боја, паинт јаб, сликички, спојлери, бандажи и апгрејд на перформансите. Е да и ќе има Ферари после долги години одсуство


  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  повеќе инфо: IGN.com
   
  Скоти, goce ilievi, Boldozer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  531
  168
  29 Јули 2010
  Тјунирањето одкако го тргнаа не е тоа што беше играта ... Според сликите графиката изгледа супер .
   
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Тјунирањето го воведоа само во некои делови почнувајќи од Underground, можда би било добро да направат reboot на Underground серијалот, но оригиналната игра никогаш не била игра со тјунирање и тоа не е составен дел од NFS серијалот.
   
  masterficx, Boldozer, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  531
  168
  29 Јули 2010
  Па добро јас почнав од Undergrounde да играм и ми има останато во глава. Но сепак тоа најмногу ми се допагаше .
   
 5. MachineGunMan

  MachineGunMan
  Баниран/a

  228
  125
  12 Јануари 2013
  Машко
  Само вртењето да го средат. Последниве неколку игри беа многу срање во тој (најбитен) аспект во игрите со коли.
  NFS Undercover (понереално здравје)
  NFS Shift (ужас, кобајаги реално а уствари потешко од реалното)
  NFS Hot Pursuit (необично, со дрифтање, но мене многу ми се допадна)
  NFS Shift 2 (уште еден ужас, има и голем Input lag во играва кој не го средија ни со пач)
  NFS The Run (какво пролив исто така нереално вртење)
  NFS Most Wanted (комбинација од Hot Pursuit и The Run, испадна поглупо и од двете)
   
  На jumayli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Да, и мене ми се допаѓаше, затоа се надевам дека во иднина ќе издадат уште делови со таa тематика.
   
 7. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Од Need For Speed серијалот од старата школа, најбоље беа Hot Pursuit (старата од 1998 мислам беше) и High Stakes (четворката). А од новиот серијал од кога почнаа со тјунирање, нитра и триста чуда, најбоље е Underground 2 :)
   
  drifter, ileste и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Како одминат гејмер, NFS секогаш ми асоцира на NFS 2 SE и NFS Porsche Unleashed. На VooDoo-то кое тој период го земав имаше чудо графика за тоа време првата.

  Инаку се согласувам дека сликиве изгледаат одлично.
   
  Costigan_Jr, viktormkd и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 9. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MachineGunMan

  MachineGunMan
  Баниран/a

  228
  125
  12 Јануари 2013
  Машко
  безпотребни нервози и разочарување.
   
 11. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  ништо ново
  Со новиве игрици џабе се има волан. 300 сетинзи, незнаеш што да смениш , само се нервираш и на крај ја бришеш играта... последна ја играв dirt2 али ретко знаев да ја упалам.
   
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Jaс на PS1 ги играв тие :).

  Ако се сеќава некој, имаше на High Stakes една кола само со шифра што се отклучуваше, Titan мислам се викаше, и кога ќе свирнеш наместо обично свирење правеше со еден дебел глас: "Оh yeah", хахах какви заебанции ставаа тогаш во игриве :D
   
  masterficx, Bozter и на Necromancer им се допаѓа ова.
 13. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  aуф ауф.Добро бе зашто објавувате вакви теми.Човек може инфаркт да добие.:) Инаку јас веќе почнав да ги одбројувам деновите.
   
 14. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Излезе играва, ја поиграв малку нешто фрејмовите стоат на 30 цело време, да не е од конзола конвертирана нешо.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Пробај да форсираш преку control panel vsync или кај амд catalyst center. А во играта исклучи го...ако не си пробал до сеа.
   
 16. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,148
  1,137
  2 Август 2009
  30fps limit sucks. Иначе играва е добра, за некое чудо.
   
 17. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Пробав и преку контрол панел форсиран исклучен VS, ама пак не сака 30 стои без разлика што опции се уклучени.

  Патем некој да не знае како се зачувува играта 6 пати ја почнувам од почеток ми скисна да ја гледам таа најавната шпица :D
   
 18. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Нема сценски крак...
  Мислам дека во иднина ќе го јадеме многу од овој аспект заклучени фрејмови на 30....:(
   
 19. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  745
  681
  31 Мај 2011


  командата е во дескрипшнот, али ете што се дешава
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Нема сценски крак, ама целосната игра почнува од почеток не може да се зачува без разлика колку возам.

  Мора да се прилагодуваме спрема конзолашите :D
   
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  деновиве се појави на торенти need for speed rivals,ја има више и на замунда скоро 8гб е.ја симнав ама неможам да направам акаонт на оргин ме напна.

  b9njGPB.jpg QiIaF0F.jpg wXiNFgN.jpg LJb8gEp.jpg
   
 22. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко


  Вреди да се гледа, мушама ја напрај играта...
   
  comedian, Costigan_Jr и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 23. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,148
  1,137
  2 Август 2009
  Добра игра, мило ми е што изненадија NFS. Само муријата е некако многу луда бе, 2 минути ако им бегаш те ловат 50 души.. :)
   
 24. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  тјунинг има во новата нфс ?
   
 25. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,148
  1,137
  2 Август 2009
  Абгрејди има, али боди китс и такви работи не.
   
Слични теми
 1. prichina
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  726
 2. DaVoRkNe
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  822
 3. m1st3r.0
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  600
 4. bate mile
  Одговори:
  97
  Прегледи:
  6,461
 5. -SLIM-
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  792
Вчитување...

Сподели

Вчитување...