• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Не знам кој модератор

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
767
471
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Добро како може продажба на телефон, појачало, слушалки да е IT додека продажба на Smart TV да е nonIT??? Може да се објасни???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
767
471
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Цела категорија има за телевизија и телевизори :D Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него а огласи за тв не се ок?
Не му се допадна некому одговорот мој кон еден член најверојатно... Не беше проблем да ги избришат двата коментари ама го избришаа и огласот... И да кажам нешто: зарем не може ТВ да се користи како втор итн монитор???

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,698
3,870
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Дефинитивно може огласи за телевизори, твојот е поради некоја друга причина избришан.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,698
3,870
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Тогаш мора да е тоа ново правило, зашто најдов барем 3 огласи кај што се проценувале или продавале телевизори. Плус ако телевизори се non IT тогаш цел подфорум за телевизори што е спомнат погоре треба да се избрише.

 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
767
471
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ок пак ќе си објавам продажба на Smart TV... Само ако избришат пак, на кој кадија да се жалиме(жалам)???

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,629
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно