• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Не работи Automatic Updates

  • Ја почнал/а темата
  • #1

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Никако не можам да ги уклучам, се пробав и не сака, како од регистрите да е некаде исклучен, некоја идеја?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ти дава некој ерор?
Од кога ти е проблемов?
Дали инсталира нешто и тогаш почна проблемот?

Извини за многуте прашања, али вака најлесно ќе го решиме проблемот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Не кажува Error туку дека не може да ги уклучи (со должно извинување од Microsoft :D)
се случи откако ги откорнав од системот спајверите што се беа накотиле (преку 130 заразени фајлови)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ако имаш System Restore, пробај да го вратиш компјутерот во состојба кога беше пред да почне проблемот.
Ако имаш Windows XP цд, направи Repair инсталација.
Да пробрчкам по нетов и ќе ти кажам ако има уште некое решение.

пс. Што анти вирус имаш?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Ако имаш System Restore, пробај да го вратиш компјутерот во состојба кога беше пред да почне проблемот.
Ако имаш Windows XP цд, направи Repair инсталација.
Да пробрчкам по нетов и ќе ти кажам ако има уште некое решение.

пс. Што анти вирус имаш?
Систем ристор исклучувам пошто непотребно зафаќа 1,5 ГБ а реинстал немам намера да правам, ако веке преинсталирам ќе го здувам C: и нова инсталација
BTW, нема врска антивирусот со проблемот
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
BTW, нема врска антивирусот со проблемот
Има многу врска!
Има поло вируси кој го исклучуваат Апдејтот, за да се бидат избришани.
Затоа ако имаш вирус, ти колку и да сакаш да го уклучиш, оно ке ти го гаси. Моја препорака е да го симнеш BitDefender trial / full :rolleyes: и да го скенираш компјутерот, а за поправна инсталација, нема ношто лошо, не се бришат ни фајлови.
Размисли...:tainstven:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Bitdefender ke go instaliram koga ke ima pentium 8 (ako nekogas go izmislat) procesor koj ke raboti na na najmalku 500 GHz i ram memorija od najmalu 64 GB, taka da NE fala za bitdefender
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно