1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Не можам да сидувам торенти

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од StalkeR, 1 Декември 2019.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,955
  3,572
  5 Декември 2009
  Машко
  Вака, имам проблем некое време веќе, но не дошло ред да се замарам...

  Претходно користев uTorrent, сега сменив пред брзо и со qBitTorrent проблемот е иститот, не можам да сидувам никако.

  Пробав со повеќе различни верзии, нема ништо. Windows Firewall има дозволено и во Private и Public за него. Пробав вклучив UPnP, беше дисејбл на Technicolor (од Вип), вклучено е истотака и на Xioami рутерот.
  Пробано и со SuperSeeding мод, не бива. Up/Down limit е unlimited, има многу сидери но не сака да тргне
  Capture.PNG

  Интернет провајдер:Вип/А1, DOCSIS 50/3
  OS: Win10Pro + Deffender
  Software: qBitTorrent 4.1.9.1.
  Хардвер: Technicolor од А1 + Xiaomi рутер, на кој сум врзан преку Wifi.

  Ако може за помош што како да се проба...

  Фала, поздрав.
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Проба со Initial seed, utorrent? Креирај еден торент и стај го овде, ама да не ги нарушува правилата, да се осигураме дека можеш да правиш сид.
   
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,078
  3,408
  7 ноември 2014
  Машко
  Како што гледам торентов има 8790 сидери, додека само 68 симнуваат. Баш не треба да има многу сидери за да те повлече тебе?

  Може зборам напамет... :)
   
  На moongose и Cika им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...