Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Не можам да се најавите во продавницата на Microsoft

OcieGibson

Intern
22 јуни 2023
2
2
Здраво пријатели, од вчера навечер наидувам на проблем во продавницата на Мајкрософт што не можам да го лонувам таму. Кога се обидувам да се логирам, овој код за грешка 0x80072F17 се прикажува. Не знам зошто добивам таков непознат код за грешка. Може ли некој да ми каже што може да биде проблемот? Секаков вид на помош би бил високо ценет.
 

OcieGibson

Intern
22 јуни 2023
2
2
Откако не добив никаков одговор, почнав да пребарувам на Google и наидов на овој корисен водич Fix 0x80072F17 Microsoft Store Error. Следев некои од нив, прво ја ресетирав апликацијата Microsoft Store и повторно ја инсталирав продавницата на Microsoft. По правилно извршување на задачите, проблемот се реши.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.659
Мислења
946.772
Членови
34.137
Огласи
2.006
Најнов член
Drakula
На врв Дно