• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ne mozam da vlezam vo USB-to

 • Ја почнал/а темата
 • #1

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Koga ke probam da go otvoram USB-to mi go pokazuva ova:
Disk is not formatted
The disk in drive J is not formatted.
Do you want to format it now?
i koga ke stisnam da go formatiram mi go pokazuva ova:

Windows was unable to complete the format.
Dali ima nekoe resenie ili treba USB-to da ide vo kanta.:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Скенирај го USB-то доколку можеш, веројатно е вирус бидејќи кога ќе кликнеш формат, ти дава дека не може да направи формат.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
ја знам што му е.....................................расипан е :D
Шала на страна. Мислам дека е оштетено. Не верувам да е вирус.. но могуче да е.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
ја знам што му е.....................................расипан е :D
Шала на страна. Мислам дека е оштетено. Не верувам да е вирус.. но могуче да е.
и јас мислам дека е РАСИПАНО :) , и на моето кингстонче праеше така , па го отвориф и шо да видам .... внатре цело беше црно .... а и плус мирисаше мн. неубо :plachko2:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Пробај со Partition Magic како што кажаа погоре, па кажи дали успеа или ти пријавува некој проблем.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Иако повеќе мириса како да е хардверска неисправност, можеш да се обидеш и со скенирање, да не е вирус во прашање. Не ја исклучувај ниту таа можност.
Пробај со бутабилно ЦД со некоја Линукс дистрибуција, да видиш дали ќе го препознае така....
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
146
Стај се на диета, подослаби...па може ќе можеш да се пикнеш бо универзалниот сериски бас.А во врска со флешот, пробај да го опраиш со umbcd. :))
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ми се има на мене десено ова и тоа при инсталација на виндоуз. Го оставив УСБто во портот и некако кога го форматирав HDDто ми се избишале сите пратиции и цела табела за нив на УСБто ... пробај преку виндоуз цд да направиш ноа партиција и да го форматираш на тој начин или со SystemRescueCd
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Ми се има на мене десено ова и тоа при инсталација на виндоуз. Го оставив УСБто во портот и некако кога го форматирав HDDто ми се избишале сите пратиции и цела табела за нив на УСБто
I jas isto taka go zeznav.Aj ke probam i ke vi kazam sto sum napravil.:D
 

la&costa

Intern
25 септември 2007
5
0
Pa ako sagas da vlezes vo usb file-te, mozes i vaka:
-My Computer
-Vo address ke pisis : f: ili
e:
etc
i ke vleses vo falite
qaoss
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Pa ako sagas da vlezes vo usb file-te, mozes i vaka:
-My Computer
-Vo address ke pisis : f: ili
e:
etc
i ke vleses vo falite
qaoss
Nope.. Isto e kako dvoklik na usb-to..Povtorno kje ti se pojavi istiot error.
Preku shto sakash probaj dzabe.. Ako sakash i preku cmd pishi f: ili e: ili g:.. povtorno kje go dobiesh istiot odgovor.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Jas go opravivi so muabetot sto mi go kaza Aleks ama izgubiv 40 mb od nego ne znam zosto.:zbunet2:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Jas go opravivi so muabetot sto mi go kaza Aleks ama izgubiv 40 mb od nego ne znam zosto.:zbunet2:
Ostatokot od problemot verojatno e vekje do samoto usb.. Pokonkretno mozhesh da prashash na servis.Ako si uspeal vekje uspeshno da go formatirash, vo toj sluchaj formatirano e celosno, pa taka problemot e vekje reshen, a za toa shto si izgubil + 40 mb toa e vekje do usb-to..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Bollje 40mb odkolku ic da ne raboti.Inace fala na site sto se potrudivte da mi pomognete.:bravo::bravo:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Jas go opravivi so muabetot sto mi go kaza Aleks ama izgubiv 40 mb od nego ne znam zosto.:zbunet2:
Си изгубил оти при формат ти го форматира со систем FAT32 или NTFS. А тие го намалуваат просторот на усбто оти е потребен простор на кои се содржат информатиите за fajl системот... Форматирај го само со FAT и ќе ти се повратат тие 40МБ
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Go formatirav so FAT i pak gi nema tie 40 mb,ama ne e vazno,vazno raboti.Tnx za pomosta.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
823,401
Членови
28,069
Најнов член
Na$sko
На врв Дно