• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ne mozam da gledam sliki na mozillata

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci na ubuntu sum...znam samo instaliram gflash player i mozam da gledam sliki na pr na hi5...ali sega instalirav i ne mozam....treba da se doinstalira nekoj dodatok ili?????
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.168
1.970
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
која верзија на Firefox си ја инсталирал, дај направи screenshot како тоа не ги гледаш сликите!

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9b5) Gecko/2008050509 Firefox/3.0b5

a eve ti screenshot...gledaj dole e done znaci zavrsilo so otvaranje na stranatra a slikata ja nema

screenshotvj4.jpg
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.168
1.970
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
аха, ок... значи слики има во Firefox-от - ама само некои не можеш да ги гледаш :)

прво, да не е надоле сликата (scroll надоле)?
второ, ако направиш десен клик на празниот простор (кајшто треба да е сликата), ти дава нешто „сликата ова“ „она сликата“ во менито? show image ти ја покажува ли?
трето, ако одговорот од горе е „да“ дали ако пробаш да ја „влечеш“ невидливата слика се покажува?

има еден bug во Firefox (всушност не баш во Firefox, али да не должам) и можно е да е тоа кај тебе.. ама прво одговори ги овие прашања за да бидам сигурен.

ps. веќе е излезен Firefox 3.0 rc1
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
аха, ок... значи слики има во Firefox-от - ама само некои не можеш да ги гледаш :)

прво, да не е надоле сликата (scroll надоле)?
второ, ако направиш десен клик на празниот простор (кајшто треба да е сликата), ти дава нешто „сликата ова“ „она сликата“ во менито? show image ти ја покажува ли?
трето, ако одговорот од горе е „да“ дали ако пробаш да ја „влечеш“ невидливата слика се покажува?

има еден bug во Firefox (всушност не баш во Firefox, али да не должам) и можно е да е тоа кај тебе.. ама прво одговори ги овие прашања за да бидам сигурен.

ps. веќе е излезен Firefox 3.0 rc1

lele brat tarabuka sum vakvi glupi prtasanja a od navika poso ne sum naisol na vakov problem a i na ubuntu sum si vikam bag na ubuntuto....dole e slikata....hahahaha....ne mi se verue se obrukav...hahahah...ajde sega ke instaliram update za firefox
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.168
1.970
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
mac-ufs:

you make my day :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
hi5 за сликите и кај мене така правеше, скролирај надолу е
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
Да напишеш во фф about:plugins и да постираш скриншот од тоа што ке ти го даде .... ама чим си го решил проблемот батали :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.341
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно