• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ne mozam da gledam sliki na mozillata

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci na ubuntu sum...znam samo instaliram gflash player i mozam da gledam sliki na pr na hi5...ali sega instalirav i ne mozam....treba da se doinstalira nekoj dodatok ili?????
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,707
1,189
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
која верзија на Firefox си ја инсталирал, дај направи screenshot како тоа не ги гледаш сликите!
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9b5) Gecko/2008050509 Firefox/3.0b5

a eve ti screenshot...gledaj dole e done znaci zavrsilo so otvaranje na stranatra a slikata ja nema

 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,707
1,189
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
аха, ок... значи слики има во Firefox-от - ама само некои не можеш да ги гледаш :)

прво, да не е надоле сликата (scroll надоле)?
второ, ако направиш десен клик на празниот простор (кајшто треба да е сликата), ти дава нешто „сликата ова“ „она сликата“ во менито? show image ти ја покажува ли?
трето, ако одговорот од горе е „да“ дали ако пробаш да ја „влечеш“ невидливата слика се покажува?

има еден bug во Firefox (всушност не баш во Firefox, али да не должам) и можно е да е тоа кај тебе.. ама прво одговори ги овие прашања за да бидам сигурен.

ps. веќе е излезен Firefox 3.0 rc1
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
аха, ок... значи слики има во Firefox-от - ама само некои не можеш да ги гледаш :)

прво, да не е надоле сликата (scroll надоле)?
второ, ако направиш десен клик на празниот простор (кајшто треба да е сликата), ти дава нешто „сликата ова“ „она сликата“ во менито? show image ти ја покажува ли?
трето, ако одговорот од горе е „да“ дали ако пробаш да ја „влечеш“ невидливата слика се покажува?

има еден bug во Firefox (всушност не баш во Firefox, али да не должам) и можно е да е тоа кај тебе.. ама прво одговори ги овие прашања за да бидам сигурен.

ps. веќе е излезен Firefox 3.0 rc1
lele brat tarabuka sum vakvi glupi prtasanja a od navika poso ne sum naisol na vakov problem a i na ubuntu sum si vikam bag na ubuntuto....dole e slikata....hahahaha....ne mi se verue se obrukav...hahahah...ajde sega ke instaliram update za firefox
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,707
1,189
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
mac-ufs:

you make my day :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
hi5 за сликите и кај мене така правеше, скролирај надолу е
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Да напишеш во фф about:plugins и да постираш скриншот од тоа што ке ти го даде .... ама чим си го решил проблемот батали :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно