• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Не(исправен) PS3 + додатоци

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Краток вовед:
После неколку години користење без никакви проблеми, лани PS3 ми откажа. Се пали за секунда, се слуша системот како се покренува, светнува плаво, зелено и после трепка црвено без престан (нормално слика нема). Најверојатно е кулерот (поправка 3000 денари ми рекоа, но не можам да знам што е, затоа што не сум го однел да видат). Со оглед на тоа што купив PS4, не знам со овој што да правам па барам мислење/проценка од ценетите членови на форумот.

Пакетот содржи конзола PS3 Fat (40 GB) чипувана (фирмверот мислам дека е 4.55 не ме држете за збор) но како што пишав неисправна, два оригинални одлично сочувани контролери (немаа никакви проблеми, батеријата држеше по неколку саати), полнач за контролери, скарт кабел (HDMI сум го дал на некого па нема во пакетот) и два дискови (Assassin's Creed (најверојатно е заглавен во конзолата:)) и Call of Duty World at War). Во прилог следуваат слики.
20190730_131115.jpg 20190730_131122.jpg 20190730_131131.jpg 20190730_131136.jpg 20190730_131756.jpg
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,830
5,218
Мелмак
Ќе кажев и јас исто ама ајде да не биде неконструктивно:

Продај ги џојстиците и игрите посебно (или едната игра другата прежали ја). Сонито некоја 1000ка можда? Дури и да се оправи не се знае колку време ќе преживее, дури и да е ради overheating онлајн може лесно да се најде инфо дека секогаш коа ќе го пуштиш и се гаси ради overheat има шанси да се спржи видео чипот и крај - ќе премине во жуто светло од кое нема никакво оправање.

Дури и да се оправи со нов вентилатор и добра паста, пак нема гаранција колку време ќе работи пред да цркне.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
^
Добар предлог. Сега уште да најдам некој заинтересиран :) Џојстиците и игрите колку пари се движат реално?
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
701
681
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
^
Добар предлог. Сега уште да најдам некој заинтересиран :) Џојстиците и игрите колку пари се движат реално?
Мислам дека за ОДЛИЧНО зачуван ps3 контролер би било ~1000мкд. Знам дека се работи за доста аутдејтет модел кој не може да се користи на ps4, но сепак е подобар од било кој во тој ценовен ранг.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Посебно ако ги давам, 2500 за двата контролери вкупно. А целиот пакет 3500 денари (конзола, 2 контролери и 2 игри (едната заглавена во конзолата:)).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Оди комплет на продажба 3500 денари. Повелете.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Сепак може и одделно, ако има некој заинтересиран за контролерите или конзолата+ игрите.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Конзолата и игрите продадени на член на форумот. Остануваат двата контролери за 2500 денари.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
701
681
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Може да се користи контролеров на ПЦ?
Може ама не е plug&play. Потребна е инсталација на програм, кој лесно се наоѓа на гугл, па потоа калибрација на копчиња. Доколку го користиш на еден пц, тогаш е ок, но доколку "шеташ" со контролерот - но тенкс.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
851
741
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
Sapphire NITRO+ RX 580 8GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Само ќе треба да се купи и кабелче за полнење.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
БАМП - 2 целосно исправни во одлична состојба контролери за PS3.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
2000 денари BUMP
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
БУМП
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
2 контролери - 2000 денари. 1 контролер - 1000 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Double bump!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Се е продадено на членови на форумов. Може да се заклучи.
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,785
14,657
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Пошто ојдоа џојстиците ако не е тајна?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,097
1,188
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
1880 денари (јас го платив превозот :)).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,578
Мислења
821,121
Членови
28,240
Најнов член
kadi babe
На врв Дно