• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Навлечен на Genius NetScroll Optical+ :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Веќе години работам на Genius NetScroll Optical и ептен сум навикнат на неговите странични дугмиња. Меѓутоа овој што го имам веќе е пред пензионирање, пошто му се скрши еден дел кој не можам да го заменам и не функционира баш добро.

Бидејќи не можам да најдам од овој модел во доста продавници во кои прашав, пробав да го заменам со неколку други модели со сличен распоред на копчиња, но никако да се навикнам. Изгледа ова како серија повеќе не се произведува и скоро сите mouse-и од Genius што ги видов по начите продавници се без странични копчиња.

Дали некој можеби има видено ваков модел заостанат во некоја продавница, па да побрзам да го купам?

Тханкс
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #3

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Ај читни овде да видиш јас што користам. Мислам дека има слична форма на твоето и дека ке се навикнеш.
Ok. Фала, само читам на форумот од други корисници дека не е многу издржлив иако мислам дека тоа е до фактор на малтретирање :)
Ќе го имам во предвид. исто и Logitech MX revolution (мислам го има во СЕТ компјутери).
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Јас го користам Microsoft Comfort Optical Mouse 3000

eve slika


Има странично копче кое во комбинација со софтверот Microsoft Intellipoint може да му ги менуваш функциите и тоа не само на тоа додатно копче него на сите останати.
Не е лошо :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,675
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно