• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Наведете наколку начина како можета да заработете на интернет со исклучок на box.to

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
добро де што е битно како се вика,,+ bux.to e, не box.tо '' сакам само да го спомнам мобетот од еден друга тема каде се расправавте дека то е хоби
Сакам да знам како можам да спачалам некоја пара преку интернет
Поздрав:bravo::bravo::bravo::)):)):)):)):ermm::ermm::ermm:
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
па ако имаш некоја си добра страна , со МНОГУ посетители дневно , лесно е да заработиш
правиш договор со големите фирми ( t-mobile ,vip ,cosmofon .....) тие ке ти плакаат месечно за реклама на твојот сајт...
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Купуваш атрактивни домени, држиш ги и ги продадеш. Пожелно е у меѓувреме да развиеш сајт (да дигнеш на цена), а у меѓувреме ставиш Адсенс.

Ако знаеш програмирање може да се занимаваш со www.getacoder.com или www.project4hire.com (или има други миљон слични такви).

Трејдај форекс (малце ризично).

Најубаво на интернет се заработува со оригинална идеја (колку и да изгледа глупа за нашево поднебје).
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Affiliates.

Препродавај продукти од кои ќе земаш одреден процент при секоја продажба. Начини на рекламирање има многу (само држи се на страна од спам).

На пример, можеш да продаваш хостинг пакети, или да рекламираш компании кои продаваат хостинг. Тие обично даваат најголем процент од профитот. Можеш да направиш некоја страница или блог каде што ќе опишувуваш што која компанија нуди или нешто како review :) Just a tip :)

Колку да почнеш, не ти е потребна никаква матерјална инвестиција. Ако не ти се вложува на почеток, искористи ги бесплатните сервиси кои постојат.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Ако се бавиш колку толку со дизајнерство или програмирање можеш да се пробаш тука www.scriptlance.com. Има се од логоа па до софтвери од по 10000$
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Заработката на интернет не се разликува многу од таа во RL :)
Значи, треба за нешто да те бива и да си способен да го работиш или да имаш оригинална идеја. Одбери си област и пробај некако да бидеш во конкуренција со останатите :)

Тоа што го работиш треба да биде од некаква полза некому, значи взаемен интерес.. Со кликања од типот на bux.to баш ништо не правиш..

Поздрав :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Заработката на интернет не се разликува многу од таа во RL :)
Значи, треба за нешто да те бива и да си способен да го работиш или да имаш оригинална идеја. Одбери си област и пробај некако да бидеш во конкуренција со останатите :)

Тоа што го работиш треба да биде од некаква полза некому, значи взаемен интерес.. Со кликања од типот на bux.to баш ништо не правиш..

Поздрав :))
Sosema se slozhuvam za prviot del..
A dodeka pak za box.to kolku shto znam, dobivanjata koi shto tie gi zemale, bile od firmi koi shto se reklamiraat na sajtot..
Potochno, lugjeto plakjaat za reklama na svojata firma, i ti koga kje otvorish nekoj tab, kade shto treba da chekash 30 sekundi, ti vsushnost ja gledash taa reklama ( no realno retko koj gi chita reklamite, tuku ednostavno samo tie 30 sekundi gi cheka da pominat.. ), pa so sekoe gledanje, ispagja kako edna reklama na firmata.. Istoto kako i na televizija.. Lugjeto plakjaat za reklama, no nekoj mozhebi nema da ja vidi..
Znachi, razlikata e toa shto ti ovde prinuden si da ja gledash reklamata 30 sekundi, a za vozvrat za toa dobivash smeshna suma na pari..
Ako razmislish malce, toa e i navistina soliden marketing trik..

So ova samo im razjasnuvam na nekoi, na koi shto ne im e jasno zoshto box.to davaat pari, kako shto reche Andrijeski bash za nishto..
 

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
fuUuUzZzZy, не е за ништо... за губење време е :LOL: Ама многу малку го плаќаат тоа изгубено време... Не го ценат ич нашето потрошено време.:D
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ако имате камера, и интересна идеа - http://www.metacafe.com/producer_rewards/

Бидете оргинални, парите се лесни нема потреба од сервер, одржување на страна, трошоци или слично..

Metacafe's Producer Rewards™ program rewards you for creating and submitting great videos.

How it works

If your video has what it takes to entertain people, we want to license it and pay you for every view. Every time someone watches your video on Metacafe, you earn money.

How you make money

Metacafe will pay you $5 for every thousand views your video gets on our site. Payment starts after your video reaches 20,000 views and has a rating of 3.00 or higher - which tells us that the viewers like the video. On top of that, the license to Metacafe is a non-exclusive deal - you retain ownership of your video. Metacafe helps build your brand by marketing your content and making you money.

What's the potential?
With well over 1 million unique users per day watching over 400 million videos every month, Metacafe is perfectly placed to deliver the most receptive audience to the most entertaining content. Whether it's something spontaneous in your home or something you've scripted, if it entertains, it has a place on Metacafe.

What are the requirements?
For a video to qualify for Producer Rewards, you must own all the rights to the video and the video must meet certain content guidelines. Please see How Do I Qualify For Producer Rewards? for details.

Get started now!
Upload your video now to Producer Rewards and start earning money.

good luck
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Абе ништо не можите да постигните со вакви бизниси... Тука сфатете си ја работава озбилно и потрудете се и направете нешто (испрограмирајте, издизајнирајте и сл.) и после тоа продавајте го, а вака ништо нема да направите. Јас сум се обидел со вакви начини, ама сето тоа е безуспешно. буџ.то неможе да ви даде пари доколку не се мачите 1 година - и што за 10 долари огромна мака треба да вложите. Поарно нешто доколку испрограмирате - прво нема да треба огромна мака, а второ ќе го продадете во многу повеќе количини и со многу поголема цена. :D
Извинете малку што забегав оф-топик.
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
еве слични реклами на адсенсе кои можеш да ги ставиш на твојот сајт http://www.tmadserver.com/Разликата е во тоа што и доколку сајтот ти е на македонски ќе ти стават реклами кои секако се на нашиот мајчин јазик
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
А како ли беше еден сајт каде што се ставаа лично направените дизајни и после ако на некого му се допадни ги купува???
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Јас се регистрирав и таму па ако сакаш малку да ни објасниш како одат работите таму.

благодарам однапред. кој знае нека пише ............... :bravo:

Нема леб таму ..... правиш слики или нешто друго , го прикачуваш и чекаш дали ќе се продаде ..... досега имам заработено $000000000000.
На крај се изнервирав и ги избришав сите мои слики.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Абе луѓе колку се чека за да добиете меил од гоогле за адсенсе јас испратив налог пред една две недели и уште немам ништо а мислам дека требаше да дабијам меил за два дена така ли беше ?

Што е работата дали некои од вас чекале толку многу ?

ПОз....:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.556
Мислења
926.075
Членови
33.172
Огласи
1.278
Најнов член
Roci
На врв Дно