• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Научи како да станеш хакер!

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
193
www.zeroscience.mk
Learn how to become a hacker!

"PUNE : Сакате да видите мрежно поврзан тостер како добива контрола врз компјутер? Или да научите како да прислушкувате интернет телефонски повици? Тогаш Pune е местото кај што треба да бидете на 9ти декември. За оние кои мислат за хакирањето дека е малициозно напаѓање на компјутери, ова ке биде шокирачки. Но, за оние само-професирани хакери кои го разбираат терминот како разонода во играње, паметност и истражување, тогаш добри вести.
Индиските хакери ќе се соединат заедно и ќе дискутираат на еднодневната конвенција во технолошката сала Махараштра оваа недела. Поканети се корпорациските лидери, и полицајците ќе бидат таму, за секој случај..."

Повеќе: http://economictimes.indiatimes.com/Internet_/Showcasing_the_knack_of_hack/articleshow/2602177.cms

:rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас еве ги правам последните подготовки за мојата презентација, мислам дека е втора по ред, се гледаме! :LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
32
Абе со мислите. кој ги организира да се соберат сите?
ViK<----:LOL::LOL:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5

јас сум таму од хотелската соба сурфам :LOL:

Ja so shator sum, veke od nedelata

Јас еве ги правам последните подготовки за мојата презентација, мислам дека е втора по ред, се гледаме! :LOL:

Jas veke sum vo avionot sega preletuvam nad Irak


Абе со мислите. кој ги организира да се соберат сите?
ViK<----
:LOL::LOL:

@ vik

Ха Ха убаво им кажа на сите... :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,155
Мислења
879,086
Членови
30,782
Најнов член
kenner
На врв Дно