• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Научи како да станеш хакер!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,672
189
www.zeroscience.mk
Learn how to become a hacker!

"PUNE : Сакате да видите мрежно поврзан тостер како добива контрола врз компјутер? Или да научите како да прислушкувате интернет телефонски повици? Тогаш Pune е местото кај што треба да бидете на 9ти декември. За оние кои мислат за хакирањето дека е малициозно напаѓање на компјутери, ова ке биде шокирачки. Но, за оние само-професирани хакери кои го разбираат терминот како разонода во играње, паметност и истражување, тогаш добри вести.
Индиските хакери ќе се соединат заедно и ќе дискутираат на еднодневната конвенција во технолошката сала Махараштра оваа недела. Поканети се корпорациските лидери, и полицајците ќе бидат таму, за секој случај..."

Повеќе: http://economictimes.indiatimes.com/Internet_/Showcasing_the_knack_of_hack/articleshow/2602177.cms

:rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас еве ги правам последните подготовки за мојата презентација, мислам дека е втора по ред, се гледаме! :LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Абе со мислите. кој ги организира да се соберат сите?
ViK<----:LOL::LOL:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
јас сум таму од хотелската соба сурфам :LOL:
Ja so shator sum, veke od nedelata
Јас еве ги правам последните подготовки за мојата презентација, мислам дека е втора по ред, се гледаме! :LOL:
Jas veke sum vo avionot sega preletuvam nad Irak

Абе со мислите. кој ги организира да се соберат сите?
ViK<----
:LOL::LOL:
@ vik

Ха Ха убаво им кажа на сите... :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,818
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно