• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Научете да пишувате на тастатура онлајн (бесплатно)

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Сигурно сте посакале и вие да пишувате,брзо,без гледање во тастатурата,епа доколку одговоривте да на овие прашања треба да го посетите онлајн бесплатниот наставник за пишување на тастатура,тука.

Од лева страна се наоѓа менито со линкови од лекциите.Страната содржи 4 лекции:

1.Часови за буквите на тастатурата
-Кој се содржи од 5 лекции - и секоја лекција од 10 вежби.
2.Часови за бројките на тастатурата
-Кој се содржи од 4 лекции - и секоја лекција од 8 вежби.
3.Часови за копирање на зборови и бројки.
-кој се содржи од лекции за копирање на зборови
4.Тест за брзо пишување
-кој се содржи од тестови за брзо пишување на букви и бројки.

Посетете ја страницата нема да зажалите :)
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Абе јас пишувам на хартија. На тастатура.... куцам.

Наградно прашање: Што се прави на тастатура? (сигурно не се пишува).
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Абе кај ти текна сега ова, се заиграв ко дете мало со камионче.
Порано имаше една игра слична на туторијалов само не ми текнува како се викаше.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Има некои што не знаат.:p И ја мислам дека се пишува на тастатура.Текстови се куцаат или се пишуваат?
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
супер сајт има да потрошам доста време на вежбање, мора да се научи брзо куцање :p
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Според мене - Типкање :))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Добро бе луѓе,што е важно како е? :lut2: Типкање,куцање,пишување,важно е дека сајтот е супер за оние што не знаат да куцаат.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Добар сајт :bravo:
Штета што немам многу слободно време за него, а до душа немам ни толку потреба..
Ова добро ќе ми дојдеше пред едно 7-8 години.. :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно