• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Натпревари за дизајн (веб страници, искуства...)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,414
1,168
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Andrijeski со неговиот пост (во 200 евра за дизајн на лого и статуетка) ми даде идеја за оваа тема. Го разгледав неговиот линк http://www.adultdesigncontest.com и имаше натпревари со многи малку учесници.
- Дали има некој учествувано на вакви натпревари, дали има добиено нешто? Дали во случај на малку пријавени не следува награда?
- Кажете и некои други страници каде има вакви натпревари!
 
G

Giche

Гостин
www.sitepoint.com Еве една страница за натпревари по дизајн. Но за тука треба да си експерт, има дизајни што боли глава, а и добри пари се земаат. Јас имам учествувано не дека сум експерт али си ги пробувам шансите :)))
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
www.sitepoint.com Еве една страница за натпревари по дизајн. Но за тука треба да си експерт, има дизајни што боли глава, а и добри пари се земаат. Јас имам учествувано не дека сум експерт али си ги пробувам шансите :)))
Не е баш за про. Секој кој има добро знаење може да победи. Дизајнирањето web template е релативно лесно, најважна е фантазијата на дизајнерот.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Интересно делува... Особено ако имаш доста слободно време...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,138
Членови
29,290
Најнов член
rootismyhome
На врв Дно