• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Натпревар: Кој ќе биде победникот на EURO 08?

 • Ја почнал/а темата S
 • Време на почнување

Кој ќе биде победникот на EURO 2008 според вас?

 • Чешка

  Гласови: 3 9,4%
 • Португалија

  Гласови: 2 6,3%
 • Шпанија

  Гласови: 4 12,5%
 • Франција

  Гласови: 6 18,8%
 • Германија

  Гласови: 6 18,8%
 • Италија

  Гласови: 6 18,8%
 • Хрватска

  Гласови: 2 6,3%
 • Холандија

  Гласови: 2 6,3%
 • Русија

  Гласови: 1 3,1%
 • Грција

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласале
  32
 • Анкетата е затворена .
Статус
Затворена за нови мислења.

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
:) Како што повеќето знаат европското првенство во футбал EURO2008 што ќе се одржи во Швајцарија и Австрија почнува на 7-ми оваа сабота.

Па онака за разонода и забава едно мало pr0-l33t-non-t3ch натпреварче...

Пред да започне првенството секој кој сака да учествува треба да типува по еден тим за кој верува дека ќе го освои првенството.

Веројатноста дека повеќе луѓе ќе го погодат конечниот победник е голема па така "наградени" ќе бидат 3-ца од нив кои ќе бидат рандом избрани.

"Наградата" ќе биде кориснички наслов по Ваша желба :))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Според „Правилата на натпреваров“ треба да типувате само на еден тим. :)
Пред да започне првенството секој кој сака да учествува треба да типува по еден тим за кој верува дека ќе го освои првенството.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Koj и да е, само да не е Грција :D. Инаку, типувам за Франција
 

Wild Rose

Intern
18 мај 2008
77
12
Франција

Имам и едно прашање. Смее само да се типува или може и да се коментира? :)
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Турција или Португалија...:bravo:

а само Грција да не биде :ua:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Navivam za Germanija i od navivacka gledna tocka toa e mojot tip:)
A mislam deka Rusija moze da napravi golemo iznenaduvanje.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
А ја мислам и да се стави анкета на темава а? Чисто да видиме која земја е фаворит на форумов :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.569
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно